Gry na iOS i OS X

Plague Inc.

A może by tak stworzyć wirusa, który rozprzestrzeni się po całym świecie, a później doprowadzi do upadku ludzkości ? – Nie wiem, nigdy takiego planu nie miałem, co nie zmienia faktu, że świetnie się bawiłem grając w Plague Inc.

Mechanika gry jest banalnie prosta: wybieramy ulepszenia dla naszego wirusa oraz patrzymy jak się rozprzestrzenia i wykańcza kolejne państwa. Ważne jest tutaj logistyczne podejście: już na wstępie musimy podjąć decyzję, czy chcemy, aby nasz wirus najpierw się znacznie rozprzestrzenił, a dopiero później zaczął zabijać, czy też, aby od razu siał panikę – należy mieć tutaj jednak na uwadze, że gdy nasz wirus będzie zabijał wielu ludzi, to państwo rozpocznie prace nad lekarstwem oraz po pewnym czasie zamknie lotniska i porty.

Plague Inc. zostało podzielona na 3 segmenty: menu rozwoju wirusa, mapę świata oraz statystyki przedstawiające liczbę zgonów oraz ilość zdrowych i zarażonych ludzi. Naszego wirusa rozwijamy wykorzystując punkty DNA, które zdobywamy klikając w ikonki pojawiające się losowo na mapie oraz w momencie gdy przemieści się do kolejnego państwa. Gra jest rozbudowana: musimy przystosowywać naszego wirusa do różnych stref klimatycznych oraz poziomu życia, zapobiegać tworzeniu lekarstwa oraz uważać, aby nie zginęli wszyscy nosiciele wirusa przed jego całkowitym rozprzestrzenieniem się.

Gra niestety po pewnym czasie staje się nudna – jesteśmy tu raczej obserwatorem poczynań naszego wirusa, którego tylko co parę minut ulepszamy, a nie osobą, która ma pełną kontrolę nad jego rozwojem oraz tym jakie kraje będzie atakował. Kolejnym minusem jest dźwięk: w grze znajdziemy tylko jeden zapętlony utwór – to zdecydowanie za mało. Mimo wszystko jest to naprawdę godna polecenia produkcja i pomimo kilku wad zdecydowanie warto dać jej szansę.

Gra jest uniwersalna i działa pod każdym urządzeniem z iOS.

[itunes id=525818839]

 

Komentarze
To Top