Aplikacje na iOS i OS X

Wiosenne porządki z CleanMyMac 2

CleanMyMac 2 - Mac OS X

Idzie wiosna – czas na wielkie sprzątanie! Nie powinniśmy zapomnieć o naszych komputerach, a zwłaszcza tych z dyskami o małej pojemności. Z pomocą przyjdzie nam najnowsza wersja CleanMyMac.

Clean my Mac to jedno z najpopularniejszych narzędzi do czyszczenia Maka dostepnych na rynku. Nowa wersja przynosi wiele nowości i usprawnień.

CleanMyMac 2 - Mac OS X

Pierwszą rzeczą rzucająca się w oczy po uruchomieniu programu to zdecydowanie nowy interfejs – prosty i dopracowany pod każdym względem. Animacje i grafiki przedstawiają kolejne kroki, które wykonuje CleanMyMac podczas czyszczenia systemu i w prosty sposób tłumaczą poszczególne funkcje programu.

Podstawowym narzędziem w CleanMyMac jest Tryb automatyczny wyszukujący w naszym systemie wszystkie zbędne pliki, których usunięcie nie wpłynie negatywnie na użytkowanie komputera. Po przeskanowaniu systemu zostaje nam przedstawiona lista plików zaznaczonych do usunięcia – możemy tutaj odznaczyć te, które chcielibyśmy zachować. Tryb automatyczny jest połączeniem opisanych poniżej funkcji programu.

Oczyszczanie systemu ta narzędzie wyszukujące wszystkie zbędne pliki, takie jak pliki pamięci podręcznej użytkownika (cache), lokalizacje programów w językach, których nie używamy, pobrane aktualizacje iOS i inne. Po przejściu do trybu Szczegółowych wyników możemy zobaczyć które pliki zaznaczone są do usunięcia oraz ile zajmują miejsca na naszym dysku.

Funkcja Duże i stare pliki pozwala na wyszukanie plików według określonego przez nas minimalnego rozmiaru oraz daty ostatniego otwarcia. Ta funkcja zdecydowanie pomoże nam odzyskać sporo wolnego miejsca na dysku i usunąć stare, często zupełnie zapomniane pliki.

Oczyszczanie iPhoto to kolejna nowość w CleanMyMac. Po wybraniu tej opcji program przeskanuje naszą bibliotekę iPhoto i znajdzie wszystkie niepotrzebne oryginały zdjęć, które zostały obrócone, przycięte lub w inny sposób zmodyfikowane. Nie są one nam potrzebne ponieważ iPhoto po dokonaniu modyfikacji nie nadpisuje oryginalnego zdjęcia.

Opróżnienie kosza pozwala na szybkie wyczyszczenie zawartości kosza w iPhoto oraz tego systemowego.

Deinstalator w moim wypadku zastąpił wcześniej używanego przeze mnie AppCleaner’a. Po wybraniu aplikacji którą chcemy usunąć program wyszukuje wszystkie pliki powiązane z tą aplikacją: takie jak cache, logi i inne schowane pliki, których nie usuniemy przeciągając aplikacji do kosza. Przydatną funkcją jest również wyszukanie „resztek” po usuniętych aplikacjach.

Ostatnią funkcją jest Menadżer rozszerzeń pozwalający na szybkie usunięcie wszystkich zbędnych dodatków z przeglądarek internetowych i innych aplikacji.

Nowe CleanMyMac wnosi wiele nowości, a nowy design znacznie ułatwia użytkowanie aplikacji. CleanMyMac 2 testuję od miesiąca, gdy był jeszcze w fazie beta i nie spotkałem się z żadnymi problemami – wszystko działało płynnie i stabilnie. Jest to dopracowana aplikacja, której spokojnie można powierzyć czyszczenie naszego systemu.

Nowa wersja CleanMyMac do 8 marca dostępna jest w promocji 50% taniej, czyli za 19,97€ w przypadku pojedynczej licencji. Dostępna jest również darmowa wersja pozwalająca na przetestowanie programu i wyczyszczenie do 500MB „śmieci”.

Osoby posiadające aktywną licencję na pierwszą część aplikacji mogą dokonać bezpłatnej aktualizacji. Program wymaga systemu: OS X 10.7+.

[button href=”http://macpaw.7eer.net/c/223954/66209/1733″ type=”large” ] CleanMyMac 2 – Download [/button]

Komentarze
To Top