Gry na iOS i OS X

Steve Jackson’s Sorcery! – szybka podróż z mieczem w dłoni

Sorcery! - iOS (iPhone, iPod touch, iPad)

W grze opartej o mało popularny system papierowych RPG Sorcery!, wcielamy się w wojownika, którego zadaniem jest odszukanie utraconej korony króla.

Sorcery! jest grą unikatową. Dlaczego? Ponieważ styl prowadzenia rozgrywki, przypomina mi papierowe RPG, gdzie mistrz gry przytacza historię i sytuację w jakiej znajdują się bohaterowie, a gracze decydują co zrobić w danej chwili. Niestety, twórcy gry nie pokusili się o większą nieliniowość rozgrywki. Gra co prawda sprawia wrażenie, że posiada bogatą zawartość, lecz tak nie jest. Idziemy niestety kilkoma trasami wyznaczonymi przez twórców. Naprawdę szkoda i mam nadzieję, że autorzy dodadzą więcej zawartości, jak np. nowe przygody, czy zadania. Wszystkie działania są opisane i są związane z pewnymi konsekwencjami, mogącymi pojawić się teraz lub w późniejszym momencie gry.

Grafika w grze jest po prostu ładna. Wszystkie postacie, ilustracje i mapa są odręcznie narysowane, przez co nadają grze charakter papierowych RPG’ów, na których się wzoruje. Dźwiękowo jest ok. Poruszanie się po mapie, wybieranie czarów, bądź przedmiotów, czy toczenie walk jest intuicyjne i nieskomplikowane, lecz w drugim przypadku, trzeba nabrać nieco „wprawy taktycznej”.  Główną bolączką tej gry jest niestety jej długość. Mi osobiście ukończenie historii zajęło około godziny. Jak na cenę 4.5 € to marny wynik, lecz z drugiej strony, w dzisiejszych czasach, jest to wystarczająca ilość czasu, żeby przyciągnąć uwagę gracza i w chwili, gdy rozgrywka trwałaby dłużej, to na pewno wkradła by się nuda, ponieważ to co robimy w grze jest trochę – nie ukrywajmy – monotoniczne. Ciekawie prezentuje się rzucanie czarami. Od początku rozgrywki, mamy dostępne wszystkie czary, a czarowanie polega na złączeniu trzech literek. Tutaj pojawia się kolejny minus – niestety nie możemy podejrzeć co „skleiliśmy” i musimy znać działanie każdego zaklęcia.

[youtube id=R25p1u_ggzo]

Sorcery! jest grą dobrą. Naprawdę. Maniacy papierowych RPG’ów nie powinni narzekać, a nawet ją powinni polubić. Jednak osobiście uważam, że pomimo tylu zalet, to potencjał (pomysł na grę) został zmarnowany (między innymi, przez małą nieliniowość i wrażenie bogatej zawartości, której wcale nie ma). Grę Sorcery! jak najbardziej polecam kupić, ale w promocji. Chyba, że twórcy szybko wzbogacą jej zawartość.

Aplikacja jest uniwersalna.

[download]

[appstore id=627879091]

 

To Top