Informacje i nowości

Nie ma wątpliwości – Apple szykuje iWatch

iWatch

Wszystko już jasne! Gazeta Izvestia, donosi, że firma Apple rejestruje znak towarowy [iwatch] w Rosji. Wcześniej, firma z Cupertino, zarejestrowała już znak na Jamajce, Trynidad i Tobago, czyli w państwach, z których szansa na wypłynięcie takiej informacji jest niska, z powodu małego „usieciowienia” tych krajów.

Jak przewidywano, nowy produkt Apple posiada dwie klasy związane z rejestracją znaku towarowego – klasa 9 oznaczająca produkty komputerowe oraz 14, w którą wchodzą różne biżuterie, w tym m.in. zegarki.

Rosyjska gazeta również donosi o sporej rywalizacji o nazewnictwo produktu. Apple nie jest jedyną firmą, która składała wniosek o zarejestrowanie nazwy „iWatch” – w 2011 roku podobny wniosek został odrzucony przez urząd patentowy w Rosji, z powodu silnego nawiązania do produktu Swatch, o nazwie… „iSwatch”, którego dane w urzędzie były znacznie wcześniej.

Mam nadzieję, że nie będzie problemów z nazewnictwem i we wszystkich krajach nowy zegarek Apple zostanie wydany pod jedną nazwą „[iwatch]”. Liczę też na jego oficjalną zapowiedź w poniedziałek, 10 czerwca na [wwdc2013].

 

To Top