Gry na iOS i OS X

XCOM: Enemy Unknown zawitał do App Store!

XCOM Enemy Unknown - iOS (iPhone, iPad, iPod touch)

Dzisiaj w nocy, 2K Games udostępniło grę XCOM: Enemy Unknown na iOS. Warto na wstępie zaznaczyć, że jest to 100-procentowy port z wersji PC, tak więc nie przestraszcie się ceną, ustaloną na poziomie około 17,99 euro (czyli tyle co za pełnoprawną grę na komputery PC i konsole).

Względem wersji komputerowej, poprawiono błędy, dostosowano sterowanie do ekranów dotykowych naszych iUrządzeń.
Pojawiły się pierwsze recenzje np. na stronie toucharcade.com , gdzie gra i otrzymała ocenę maksymalną (5 gwiazdek).

Dla przypomnienia, XCOM: Enemy Unknown, wydana w 2012 roku,  jest remakiem gry o tym samym tytule (1994 rok). Fabuła gry została odświeżona – przedstawia czasy pierwszego konfliktu ludzkości z obcymi najeźdźcami. W ramach ochrony Ziemi, powołano międzynarodową jednostkę XCOM, której zadaniem – oprócz zwalczania wrogów – jest również odkrywanie ich technologii. Rola gracza w grze jest oczywista – stajemy się dowódcą oddziału i zarządzamy całą organizacją jednostki.

Aplikacja współpracuje jedynie z urządzeniami iPad 2 (lub nowszy), iPad Mini, iPhone 4s (lub nowszy) oraz iPod Touch 5 generacji (i nowsze).

Osobiście bardzo lubię XCOM: Enemy Unknown i miałem okazję przejść ją właśnie w wersji na komputery PC. Pomimo dużej ceny, która dorównuje swoim odpowiednikom na duże platformy (co jest ogromnym minusem tej produkcji), myślę że warto ją kupić, ponieważ jest bardzo wciągająca i na pewno szybko jej nie usuniecie ze swoich urządzeń 😉

[download]

[appstore id=639544885]

To Top