Informacje i nowości

Apple zaatakowane przez hackerów – mogły wyciec dane osobowe deweloperów!

Apple Developer Center

Po kilku dniowej nieobecności, Apple wyjaśniło, dlaczego Centrum Deweloperów było niedostępne. Poniższa wiadomość została rozesłana do zarejestrowanych deweloperów oraz umieszczona na stronie, w centrum dla programistów.

Centrum Deweloperów zostało zaatakowane przez hackerów. Apple twierdzi, że nie uzyskano dostępu do poufnych danych, jednak problem był na tyle poważny, że podjęli decyzję o całkowitym zamknięciu dostępu i restrukturyzacji bazy danych.

W ostatni czwartek intruz próbował uzyskać dostęp do danych osobowych naszych deweloperów, poprzez stronę internetową dla deweloperów. Poufne dane były zaszyfrowane i nie mogą być dostępne, jednak nie możemy wykluczyć, że hacker uzyskał dostęp do danych niektórych deweloperów, takich jako nazwisko, adres pocztowy i/lub adres email. Chcemy, aby wszystko było jasne, dlatego informujemy o tej sprawie. Zamknęliśmy stronę natychmiast w czwartek i od tamtego momentu pracujemy nad tym cały czas.

W celu zabezpieczenia, aby coś takiego nie powtórzyło się ponownie, całkowicie restrukturyzujemy nasz system deweloperski, aktualizujemy nasze oprogramowanie serwera i odbudowujemy całe bazy danych. Przepraszamy za znaczne niedogodności, jakie spowodował Ci nasz przestój. Możesz się spodziewać, że nasza strona dla deweloperów powróci wkrótce.

To prawdopodobnie najdłuższy w historii czas, przez który jakaś część portalu Apple jest niedostępna. To także pierwszy raz, gdy Apple podało do publicznej wiadomości, że ich serwis został zaatakowany przez hackerów.

To Top