Informacje i nowości

Błędy w iOS 7.0.0

iOS 7

Stworzyłem ten wpis, aby zebrać w jednym miejscu rzeczy, który w nowym [ios7] nie działają lub zawierają błędy. Jeśli na coś natraficie, dopisujcie w komentarzach. Pamiętajcie, aby podać urządzenie oraz w miarę możliwości zrzut ekranu.

Nie działa wysyłanie MMSów

Testowane na iPhone’ie 4 w sieci T-Mobile. Przy próbie wysyłania, po jakimś czasie pojawia się błąd o niedostarczeniu wiadomości. Testy zostały wykonane kilkukrotnie na dwóch urządzeniach.

IMG_0885

Rozwiązanie: Należy wyzerować ustawienia sieciowe. Wchodzimy do Ustawień -> Ogólne -> Wyzeruj -> Ustawienia sieciowe.

Uwaga! Skasują się zapamiętane sieci WiFi.

Rozwiązanie problemu podał guiro. Dzięki!

[margin_border /]

Nieodebrane połączenia

W wiadomościach o nieodebranych połączeniach iOS 7 łączy numer z datą. Niestety uniemożliwia to łatwe oddzwonienie poprzez wybranie numeru z wiadomości:

IMG_0886

Rozwiązanie: brak

[margin_border /]

„Błąd” pozwalający ukryć dowolną ikonę aplikacji

Może to nie tyle błąd, co nieprzewidziana przez Apple funkcjonalność. Nie mnie jednak, Apple z pewnością zlikwiduje to przy najbliższej aktualizacji. Więcej na temat „błędu” tutaj.

[margin_border /]

Błąd pozwalający uzyskać dostęp do zdjęć użytkownika, mimo zablokowanego ekranu, zabezpieczonego hasłem

Apple bardzo często ma problemy z prawidłowym działaniem ekranu zabezpieczonego hasłem. Podobnie jest teraz. Więcej informacji tutaj.

[margin_border /]

Kolejny błąd dotyczący iMessage i MMSów

Informację o tym błędzie nadesłał do nas Przemek B. W przypadku wysyłania zdjęcia z Rolki zdjęć, wysyła się ono jako MMS, mimo że odbiorca posiada iPhone’a, i z poziomu aplikacji Wiadomości, zdjęcia przesyłają się jako iMessage. Do tego, w tym przypadku Przemkowi utworzyła się odrębna historia wiadomości.

Gdy ja spróbowałem wysłać zdjęcie w opisany powyżej sposób, wiadomość w ogóle gdzieś zginęła – nie ma jej w aplikacji Wiadomości, nie doszła też do odbiorcy.

To Top