Informacje i nowości

W pierwszy weekend sprzedano ponad 9 milionów nowych iPhone’ów

iPhone 5S

Apple ogłosiło wyniki sprzedaży iPhone’a 5C i 5S po pierwszym weekendzie obecności tych modeli na rynku. Sprzedaż obu modeli przekroczyła 9 milionów sztuk. Dla porównania, iPhone 5, w analogicznym okresie został sprzedany w ilości 5 milionów sztuk.

Liczby te przewyższyły oczekiwania analityków. Podobnie, jak po premierze iPada 4 i iPada mini, także i teraz, Apple podało łączną sprzedaż, nie ujawniając w jakich ilościach sprzedały się poszczególne modele.

To jest do tej pory najlepszy początek sprzedaży iPhone’a – zostało sprzedanych ponad 9 milionów nowych iPhone’ów – to nowy rekord w pierwszym weekendzie sprzedaży – komentuje wynik Tim Cook, CEO Apple. Popyt na nowe iPhone’y był niesamowity, mamy wyprzedane pierwsze dostawy iPhone’a 5s, ale sklepy będą regularnie otrzymywać nowe dostawy. Doceniamy cierpliwość wszystkich i ciężko pracujemy, aby wyprodukować nowe iPhone’y dla każdego.

Na tak duży sukces z pewnością wpływ miały dwa czynniki – wprowadzenie dodatkowego, bądź co bądź – tańszego modelu, oraz rozszerzenie sprzedaży na rynek chiński.

Ponadto Apple poinformowało o pomyślnej (przynajmniej pod względem statystyk) premierze [ios7]. W niespełna tydzień, użytkownicy zaktualizowali 200 milionów urządzeń. To aż dwa razy szybciej, gdy rok wcześniej, gdy pojawiła się aktualizacja iOS 5 do iOS 6.

 

To Top