Informacje i nowości

Zdjęcia makiety nowego kampusu Apple

The Mercury News opublikowało zdjęcia przedstawiające makietę nowej siedziby Apple Kampusu 2. Apple obecnie przygotowuje się do głosowania, które Rada Miasta Cupertino przeprowadzi 15. października. Na chwilę obecną komisja zajmująca się sprawami nowego kampusu Apple zatwierdziła wstępnie projekty i plany budowy.

screen-shot-2013-10-11-at-1-56-18-pm

Stworzona makieta pokazuje dokładnie nowe budynki i zagospodarowanie terenu wokół nich. Na fotografiach można zobaczyć główny, okrągły budynek przypominający nieco statek kosmiczny, oraz parkingi. Wszystkie budynki pokryte są panelami słonecznymi – jednym z celów firmy, co zostało podkreślone przez Steve’a Jobsa w jego ostatnim publicznym wystąpieniu, było uczynieniu nowego kampusu niezwykle energooszczędnym.

screen-shot-2013-10-11-at-1-57-44-pm

Oprócz tego, na terenie nowej siedziby Apple mają znaleźć się miejsca do fitnessu na świeżym powietrzu i do odnowy biologicznej, parkingi podziemne, oddzielna sala konferencyjna do spotkań i prezentacji oraz budynek R&D (Research and Development) do prac badawczo rozwojowych. Dodatkowo, wraz z budową kampusu, zostaną przebudowane sąsiednie skrzyżowania i ulice – zostaną stworzone dodatkowe chodniki, czy ścieżki rowerowe dla mieszkańców Cupertino i pracowników.

Poniżej możecie zobaczyć pełną galerię zdjęć:

Nie wiem jak na Was, ale na mnie projekty robią olbrzymie wrażenie. Budynek jest tworzony z olbrzymim rozmachem i już teraz, chociaż to tylko makieta, wszystko wygląda rewelacyjnie.

Więcej informacji na temat nowego kampusu Apple znajdziecie tutaj.

[source name=”The Mercury News”][source name=”9to5mac”]

To Top