Plotki

Apple planuje w przyszłym roku wydać super-cienkiego MacBooka 12″?

MacBook Air 13'

Według Ming-Chi Kuo, analityka KGI Securities, Apple planuje wydać w połowie 2014 roku 12-calowego MacBooka o zupełnie nowej konstrukcji, z wyświetlaczem Retina o wysokiej rozdzielczości. Nowy MacBook miałby być jeszcze cieńszy niż obecne MacBooki Air.

Spodziewam się, że model 12″ będzie mógł pochwalić się mobilnością modelu 11-calowego i wydajnością „trzynastki”. Wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości zaoferuje wyjątkowe wrażenia wizualne znane z MacBooka Pro. Nowy produkt będzie prawdopodobnie lżejszy i cieńszy od istniejących MacBooków Air, aby zwiększyć łatwość przenoszenia komputera. Uważam, że obudowa będzie posiadać znacznie lepszą konstrukcję, i że nowe urządzenie zmieni nasze podejście do komputerów typu laptop ponownie, po kamieniu milowym jaki położył MacBook Air.

Wcześniej, na początku tygodnia, pojawiły się za to plotki, że Apple planuje wprowadzić do sprzedaży w przyszłym roku nowy, 12-calowy model MacBooka Air, właśnie z ekranem Retina o rozdzielczości 2304×1440 px.

Obie pogłoski pozostają w zgodzie z wcześniejszymi informacjami, według który Apple planuje przerzucić się na wyświetlacze IGZO, wprowadzając je w wielu swoich kolejnych produktach. Wyświetlacze pozwalają na wykorzystanie wyższych rozdzielczości ekranów, przy mniejszym zużyciu energii.

[source name=”MacRumors”]

To Top