Gry na iOS i OS X

Baldur’s Gate II: Enhanced Edition na iPada czeka na akceptację w App Store

Tapeta Baldur's Gate II: Enhanced Edition

Trent Oster poinformował na Twitterze, że Baldur’s Gate II: Enhanced Edition w wersji na iOS zostało już wysłane do App Store. Oczywiście gra musi teraz poczekać na akceptację Apple, aby trafić do sprzedaży. Na ogół trwa to od tygodnia, do dwóch, więc jest duża szansa, że grę w wersji mobilnej zobaczymy jeszcze przed świąteczną przerwą iTunes Store, czyli przed 21. grudnia.

Oczywiście pod warunkiem, że druga część gry będzie miała więcej szczęścia niż jej poprzedniczka, której premiera najpierw była przesuwana przez studio, a następnie, z powodu błędu, gra została odrzucona przez Apple, co znów opóźniło jej debiut w App Store o ponad tydzień.

Twórcy wysłali również do akceptacji aktualizację 1.2 Baldur’s Gate: Enhanced Edition[appstore id=”515114051″ type=”first” info=” (iOS)”][appstore id=”568196938″ type=”second” info=” (OS X)”], która ma poprawić wydajność gry, a także pozwolić przenieść nasze postacie do części II.

Dla przypomnienia, rozszerzona wersja Cieni Amn zawiera dodatek Tron Bhaala, czterech „nowych” (aczkolwiek znanych z BG: EE) bohaterów, ulepszony tryb multiplayer oraz odświeżoną grafikę z możliwością gry w wysokiej rozdzielczości.

Baldur’s Gate II: Enhanced Edition w wersji mobilnej będzie dostępne póki co wyłącznie na iPada. Chociaż od kiedy pojawiły się pierwsze informacje na temat prac nad rozszerzoną wersją Wrót Baldura twórcy przebąkiwali o wydaniu gry także na iPhone’a, rok po premierze wszystko wciąż jest w proszku. Tren Oster napisał dziś na Twitterze, że grał w wersję testową BG:EE na swoim iPhone’ie, ale aplikacja z obecnym interfejsem nie jest dobra i wszystko musi być ponownie przemyślane, i przeprojektowane. W wersję na mniejsze ekrany musimy więc wciąż czekać i szczerze – nie wiem czy kiedyś się doczekamy. Zresztą – czy w ogóle istnieje szansa, żeby stworzyć na tyle dobry interfejs, który pozwoliłby zachować specyfikę gry i jednocześnie pozwolić cieszyć się rozgrywką? W to również trochę wątpię.

[appstore id=”BG_EE_II” premiere=”grudzień 2013″ name=”Baldur’s Gate II: Enhanced Edition”]

[appstore id=”746413884″]

[source name=”TouchArcade” url=”http://toucharcade.com/2013/12/09/baldurs-gate-ii-enhanced-edition-for-ios-submitted-to-apple-for-approval/”]

To Top