Informacje i nowości

Spotkanie Baracka Obamy z przedstawicielami firm z branży IT

Barack Obama & Tim Cook

W dniu wczorajszym odbyło się spotkanie Baracka Obamy z przedstawicielami największych firm branży informatyczno-technologicznej, w tym CEO Apple – Timem Cookiem.

Celem spotkania było omówienie działalności strony HealthCare.gov i kontrowersyjnych działań NSA, o których dosyć głośno było w ostatnim czasie.

Z informacji, które pojawiły się po zakończeniu spotkania wynika, że Obama chciał głównie rozmawiać o HealthCare.gov i tym, jak polepszyć federalne technologie informatyczne, jednak zaproszeni goście – w tym Tim Cook – popchnęli rozmowę w kierunku tego, jak „masowe gromadzenie danych internetowych przekroczyło granicę prawa i zagroziło ich działalności biznesowej”.

Nieco wceśniej kilka amerykańskich firm, w tym Apple, napisało list otwarty z prośbą o reformy w odniesieniu do działań i nadzoru ze strony rządu USA.

Ostateczny wynik wczorajszych rozmów nie jest znany. Dziennikarze zostali poproszeni o opuszczenie sali, zanim dyskusje rozpoczęły się na dobre. Zarejestrowano tylko krótki moment, kiedy Barack Obama pyta CEO Netflix (największa wypożyczalnia DVD na świecie), czy przyniósł przedpremierowy egzemplarz kolejnego sezonu serialu House of Cards (którego prezydent USA jest wielkim fanem).

Tim Cook podsumował, że było to „świetne spotkanie”.

[source url=”http://www.cultofmac.com/258643/obama-house-cards-fan-tim-cook-says-great-meeting-today/” name=”Cult of Mac”]

To Top