Plotki

12-calowy iPad Pro – plotek ciąg dalszy

iPad Max 12,9"

Pogłosek o dużym iPadzie Pro nie brakuje i wszystko wskazuje, że faktycznie takie urządzenie możemy ujrzeć jeszcze w tym roku. Analityk Patrick Wang opublikował raport ze swoich badań powołując się na źródła z łańcucha dostaw.

Według Wanga, Apple planuje wprowadzić do sprzedaży 12-calowego iPada jesienią tego roku. Powinniśmy spodziewać się czegoś w rodzaju hybrydy (iPad + MacBook Air), która wypełni lukę pomiędzy tabletami, a notebookami. Wang uważa, że w iPadzie będzie zastosowany procesor A8, który może być układem 4-rdzeniowym. iPad Pro ma również posiadać zwiększoną ilość pamięci.

To co najbardziej mnie ciekawi – zakładając oczywiście, że Apple faktycznie pracuje nad taką hybrydą – to jaki system znajdzie się na jej pokładzie? iOS, czy OS X? Pierwszy z systemów ma swoje dosyć spore ograniczenia, co moim zdaniem w żaden sposób nie przeszkadza przy korzystaniu z iPhone’a, ale bywa uciążliwe, jeśli iPadem chcemy zastąpić komputer. Za to oparcie urządzenia o OS X w pewien sposób odcinałoby je od kompatybilności z pozostałymi urządzeniami mobilnymi i oczywiście wymagałoby przystosowania do pracy na ekranie dotykowym zarówno systemu, jak i olbrzymiej ilości aplikacji.

Najbardziej prawdopodobne wydaje mi się więc rozwiązanie, w którym Apple zwiększy funkcjonalność iOS, dodając mu pewne opcje, których brak tak często był wyśmiewany przez Microsoft. Np. możliwość uruchamiania dwóch aplikacji obok siebie, na jednym ekranie – nie zdziwię się, gdy na jesiennej konferencji zobaczymy, jak bardzo „łał” jest taka funkcjonalność i jak bardzo może ułatwić ona nam pracę – za pewne tylko, jeśli będziemy posiadać iPada Pro.

[source url=”http://www.macrumors.com/2014/01/03/apple-said-to-be-targeting-fall-2014-launch-for-12-inch-ipad-focused-on-enterprise/” name=”MacRumors”]

To Top