Plotki

Apple przejmuje firmę odpowiedzialną za aplikację SnappyCam

SnappyCam

Aplikacja SnappyCam została stworzona przez SnappyLabs – jednoosobową działalność prowadzoną przez Johna Papandriopoulos. Johnowi udało się opracować sposób/algorytm zapisu i kompresji plików JPG, dzięki któremu iPhone był w stanie wykonywać 20-30 zdjęć na sekundę w pełnej rozdzielczości, czyli znacznie szybciej niż robiła to domyślna aplikacja Aparat dostarczana wraz z iOS. Taką prędkość wykonywania zdjęć seryjnych Apple udostępniło dopiero w iPhone’ie 5S z systemem iOS 7.

SnappyCam

 

SnappyCam zniknęła jednak z App Store pod koniec roku 2013. Podobny los spotkał stronę aplikacji oraz stronę firmy SnappyLabs. Według portalu TechCrunch firma została przejęta przez Apple, co w przypadku jednoosobowej działalności sprowadza się zapewne po prostu do zatrudnienia Johna Papandriopoulos. Nie zostało to jednak oficjalnie potwierdzone w związku z czym nie są też znane warunki ewentualnej umowy pomiędzy programistą, a firmą z Cupertino.

Apple bardzo często poszukuje pracowników lub kupuje małe firmy, które mają zajmować się konkretnym produktem, jest więc bardzo prawdopodobne, że autor SnappyCam będzie od teraz pracował nad rozwojem oficjalnej aplikacji Aparat w iOS, która być może przy okazji najnowszego wydania systemu mobilnego zostanie wzbogacona o opracowaną przez niego technologię wykonywania i zapisu zdjęć.

[margin_border /]

Nieistniejąca już strona aplikacji w iTunes Store. Aby zobaczyć zrzut w pełnej wielkości, kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję otwarcia w nowej karcie.

[margin /]

[source name=”TechCrunch” url=”http://techcrunch.com/2014/01/04/snappylabs/”]

To Top