Plotki

iPhone 6 nadal z aparatem 8 Mpx

iPhone 5S

iPhone 6 ma być nadal wyposażony w aparat o rozdzielczości 8 Mpx – donosi o tym The China Post.

Zdaniem analityków Nomura Securities, aparat iPhone’a 6 zostanie udoskonalony i będzie posiadał ulepszoną, optyczną stabilizację obrazu. Jednakże rozdzielczość aparatu ma się nie zmienić, co dziwi wielu osób, zwłaszcza, że na rynku smartfonów aparaty mają to coraz większą i większą rozdzielczość.

Apple swoją decyzję podjęło prawdopodobnie zważając na design przyszłego urządzenia. iPhone 6 ma być drastycznie odchudzony, co może uniemożliwiać zastosowanie nowego aparatu. Apple widać woli ulepszyć całego iPhone’a, a nie skupiać się na samej kamerze, co osobiście całkowicie popieram. Mimo, że aparat 8 Mpx posiadał już iPhone 4S, to zdjęcia robione przez iPhone’a 5S są dużo lepsze, dzięki np. nowej lampie, lepszemu oprogramowaniu i lepszej matrycy. W związku z tym, poprawę możemy zobaczyć także w iPhone’ie 6, przy zachowaniu tej samej rozdzielczości.

Moim zdaniem działania Apple dotyczące tej sprawy idą w dobrym kierunku. Należy pamiętać, że rozdzielczość aparatu nie jest jedynym czynnikiem świadczącym o jakości wykonywanych zdjęć, a wręcz – jeśli nie idzie w parze z innymi ulepszeniami – może wpływać na nią negatywnie.

[source name=”Mac Rumours” url=”http://www.macrumors.com/2014/01/09/iphone-6-camera-8-megapixel/”]]

To Top