Plotki

Pegatron oczekuje wygrania kontraktu na połowę produkcji iPhone’a 6

Pegatron

Według doniesień Liberty Times z Tajwanu, Pegatron spodziewa się wygrania kontraktu, który pozwoli mu zająć się połową produkcji iPhone’a 6. Dotychczas firma odpowiedzialna jest za montaż iPada mini i iPhone’a 5C, podczas gdy głównym dostawą iPhone’a 5S jest Foxconn.

Doniesienia nie precyzują, który dostawca zajmie się drugą połową zamówień na nowego smartphone’a Apple, ale najprawdopodobniej przypadnie to Foxconnowi. Nie jest również jasne, jak produkcja iPhone’a 6 zostanie podzielona pomiędzy poszczególne firmy, ponieważ nie wiemy jeszcze, czy Apple zamierza utrzymać rozwidlenie kolejnej generacji smartphone’ów na dwie wersje, tak jak było to w przypadku modeli 5S i 5C. Pojawiające się plotki sugerują, że w tym roku iPhone’a zobaczymy w dwóch rozmiarach – z ekranem takim jak dotychczas (lub zwiększonym do 4,7″) oraz ekranem powyżej 5″ (prawdopodobnie 5,7″).

Obecnie Pegatron planuje wybudować nową fabrykę w Kunshan w Chinach, niedaleko Szanghaju, gdzie dotychczas montowane są wszystkie iPhone’y. Fabryka ma rozpocząć działalność w drugiej połowie roku, a masową produkcję pod koniec roku, czyli właśnie wtedy, kiedy Apple wprowadzi do sprzedaży nowe iPhone’y i kiedy zapotrzebowanie na nie będzie największe.

[source name=”MacRumors” url=”http://www.macrumors.com/2014/01/09/pegatron-iphone-6-assembly/”]

To Top