Aplikacje na iOS i OS X

Microsoft specjalnie wstrzymuje wydanie pakietu Office na iOS?

MS Office - iOS (iPhone, iPad, iPod touch)

Według Reuters, Microsoft posiada już kompletną edycję najpopularniejszego pakietu biurowego Office dla iPhone’a i iPada. Ostateczną decyzję w sprawie daty wydania produktu ma podjąć nowy prezes firmy z Redmond, Satya Nadella, lecz zanosi się, że nie nastąpi to szybko.

Długie zwlekanie z wydaniem, zdecydowanie źle wróży twórcom „okienek”, ponieważ większość potencjalnych klientów posiadających tablety i telefony Apple (a użytkowników Windows RT, Pro czy Phone jest zdecydowanie mniej niż użytkowników iPada i iPhone’a), albo wybrała iWork (w tym moja skromna osoba), albo inne  pakiety biurowe. Dla przykładu, Reuters podaje nowojorską firmę finansową Artivest Holdings, która z braku pakietu Office dla iOS, wybrała program Quip, który pozwala na stworzenie prostego dokumentu na iPadzie czy iPhonie, a nawet i na Macu, i wysłanie go mailem. Jak przyznaje jeden z członków Artivest Holdings, David Levine:

Nie robimy już dokumentów w Wordzie. Jeżeli dostanę na maila taki dokument, od razu wysyłam wiadomość z prośbą o przerobienie go do formatu Quip.

W App Store są setki aplikacji, które imitują funkcje z wspomnianego Microsoft Word czy Excel. Przez ciągłe wstrzymywanie wydania pakietu, szacuje się, że straty wynoszą nawet 2,5 miliarda dolarów rocznie!

Jednak można tę sytuację wytłumaczyć obecną polityką Microsoftu. Firma wszystkie swoje kluczowe aplikacje chce mieć na wyłączność i dodatkowo wydaje pieniądze na kampanie reklamowe polegające na stawianiu produktów Apple w gorszym świetle.

Jednakże, Microsoft ma w planach wydanie zaktualizowanej wersji pakietu biurowego dla komputerów Mac jeszcze w tym roku. Dodatkowo, jak mówi John Case – jeden z ludzi zarządzających działem Office, firma z Redmond ma pojęcie popytu na pakiet biurowy chociażby w wersji na iPada. Jeszcze w tym roku, również na OS X, ma być wydana darmowa aplikacja One Note, wraz ze wsparciem dla różnych urządzeń, po to, by konkurować z Evernote.

Sonda:
Jaki pakiet biurowy na iOS według Was, Czytelnicy Apple Center, jest najlepszy i dlaczego? 

[source type=”Źródło” name=”Macrumors” url=”http://www.macrumors.com/2014/03/14/microsoft-office-competition/”]

To Top