Informacje i nowości

Apple martwi się z powodu tańszych i większych telefonów z Androidem

iPhone 6 - 4,7" i 5,5"

Apple jest zmartwione pojawiającymi się jak grzyby po deszczu tanimi, wyposażonymi w duże ekrany, telefonami z Androidem, czego dowodem jest dokument, który pojawił się na sali sądowej podczas batalii pomiędzy Apple i Samsung. Dla firmy z Cupertino, jest to kwestia bardzo ważna, ponieważ iPhone, jak i iPad, mogą stracić na popularności. Jak czytamy w dokumencie, który powstał na koniec obecnego roku fiskalnego:

Konkurencja bardzo szybko się rozwija, tak jak ich produkty oraz w niektórych przypadkach ich ekosystemy. Również konkurenci wydają obsceniczne sumy pieniędzy na rozreklamowanie swoich produktów wraz oraz bez operatorów, którzy z kolei nie chcą sprzedawać masowej ilości iPhone’ów ponieważ naliczane są [przez Apple – przyp. red.] wysokie marże na urządzenia.

Klienci chcą większych iPhone'ów

Dokument pokazano Philowi Schillerowi, który z większością treści się nie zgadza i twierdzi, że to nie prezentuje polityki Apple. Jednakże, być w tym coś na rzeczy. W artykule przygotowanym przez Re/Code, redaktorzy podzielili się swoją zdobyczą, jaką jest prezentacja z kwietnia zeszłego roku, obejmująca plany firmy na obecny rok. Wynika z niej, że Apple doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że klienci chętniej sięgają po tańsze, często wyposażone w większy ekran, telefony z Androidem, niż po czołowy produkt amerykańskiej firmy. Pokazano to również na slajdzie zatytuowanym „Jakich funkcji, których nie mamy, chcą klienci”, gdzie wyraźnie widać, że rośnie zainteresowanie takiego typu urządzeniami.

Klienci chcą większych iPhone'ów

Jak wiadomo, Apple nie jest skłonne do zejścia z ceny na rzecz jakości ich produktów, ale możemy się spodziewać większego ekranu w iPhone’ie 6. Plotki wskazują na to, że nowy telefon może dostępny w dwóch wersjach – pierwsza z nich z ekranem o przekątnej 4,7 cala, a druga z ekranem o przekątnej 5,5 cala. W obu przypadkach to wymiary zdecydowanie większe niż w obecnym iPhone’ie 5S i jednocześnie zbliżone do przeciętnych wymiarów ekranów wykorzystywanych w telefonach Samsunga. Analitycy uważają, że dzięki wprowadzeniu większego ekranu, Apple może z powrotem przekonać do siebie ludzi, u których ten czynnik spowodował „przesiadkę” na Androida.

Osobiście, z niecierpliwością czekam na większego iPhone’a i wiążę ogromne nadzieje z tym, że takowy pojawi się w tym roku. Nie ukrywam, że większy ekran zdecydowanie poprawiłby użytkowanie telefonu, szczególnie osobom z dużymi rękoma i palcami – np. mnie 😉 .

[source name=”MacRumors” url=”http://www.macrumors.com/2014/04/04/apple-sales-team-fears-stalled-iphone-growth/”][source name=”MacRumors” url=”http://www.macrumors.com/2014/04/06/consumers-want-larger-iphones/”]

To Top