Informacje i nowości

Tim Cook: „Naszym celem nigdy nie było, aby być pierwszym, ale by być najlepszym”

Tim Cook - D11

W najnowszym wywiadzie dla The Wall Street Journal, Tim Cook wypowiedział się na temat nowych produktów (nie liczcie, że zdradził jakąkolwiek tajemnicę) oraz sposobu w jaki działa Apple. 

CEO Apple oznajmił, że dobre wyniki finansowe spółki powinny przyćmić „gadanie” przeciwko Apple, po czym dodał, że prawdopodobnie dodanie kilku nowych produktów zmieni umysły ludzi. Cook powtórzył wiadomość, że nowe produkty są w fazie rozwoju, ale firma nie spieszy się, aby wydać coś, co nie jest jeszcze gotowe.

Chcesz trochę czasu, aby zrobić to dobrze. Naszym celem nigdy nie było, aby być pierwszym, ale by być najlepszym. By robić rzeczy naprawdę dobrze, a to wymaga czasu. Można zobaczyć wiele produktów, które zostały wprowadzone na rynek, w przypadku których nie myślano zbyt głęboko, a w konsekwencji, te rzeczy nie zostały zrobione zbyt dobrze. Nie robimy wielu rzeczy [na raz], więc spędzamy sporo czasu nad każdym szczegółem i to kwestia, której Apple nie zmienia. To sposób, w jaki działaliśmy przez lata i to sposób w jaki działamy nadal. Czuję się świetnie [myśląc o tym] co nadchodzi. Naprawdę świetnie i to jest bliżej, niż kiedykolwiek wcześniej.

Daisuke Wakabayashi zapytała Tima o jeszcze jedną kwestię – płatności mobilne, na temat których krążyło już sporo plotek.

Myślę, że to bardzo interesujący obszar – odpowiedział Cook. Mamy prawie 800 milionów kont iTunes i większość jest powiązana z kartami płatniczymi. Mamy już ludzi na całym świecie używających Touch ID do kupowania produktów w naszym sklepie, więc jest to obszar, którym się interesujemy. I jest to obszar, w którym jeszcze nikt się nie wyróżnił. Zdaję sobie sprawę, że istnieje kilka firm bawiących się tym, ale wciąż masz portfel w tylnej kieszeni i ja też, co prawdopodobnie oznacza, że to [ta dziedzina] nie zostało jeszcze zmieniona. 

Myślę, że słowa Tima jasno potwierdzają, że płatności mobilne to branża, w którą Apple będzie chciało wtrącić swoje „trzy grosze”, by później wyciągać miliony. Nie spodziewałbym się jednak, że w tym temacie zobaczymy coś nowego w bieżącym roku. Natomiast z niecierpliwością oczekuję nowych produktów, które CEO Apple obiecuje nam już od dawna. Myślę, że ten rok może być naprawdę przełomowy, a Tim Cook może mieć szansę pokazania, że jest godnym następcą Steve’a Jobsa.

[source name=”9to5mac” url=http://9to5mac.com/2014/04/24/cook-says-new-products-closer-than-its-ever-been-ponders-mobile-payments/]

To Top