Informacje i nowości

iOS 7.x nie szyfruje załączników e-maili

Security

Mimo zapewnień Apple, że załączniki e-maili w iOS 7 są szyfrowane i bezpieczne, najnowsze odkrycie wskazuje, że od miesięcy, wszystkie załączniki e-maili były nieszyfrowane.

Problem został zauważony przez Andreasa Kurtza, który odkrył, że załączniki e-mail mogą być dostępne bez konieczności ominięcia/łamania szyfrowawnia. Chociaż brzmi to groźnie, to właściwie chyba nikt nie powinien martwić się problemem, bowiem dotyczy on plików znajdujących się w pamięci urządzenia. Dostęp do nich wymaga przede wszystkim fizycznego dostępu do urządzenia i wykonania jailbreaka. A gdyby ktoś miał nawet dostęp do naszego iPhone’a, czy iPada, mógłby zapewne dostać się do załączników pocztowych znacznie łatwiej – po prostu przez program pocztowy.

Kurtz informuje, że problem istnieje w iOS 7.1. Dostęp do plików udało mu się takżże uzyskać na iPadzie 2 i iPhone’ie 5s z systemem iOS 7.0.4.

Apple jest świadome problemu i pracuje nad jego rozwiązaniem, które zostanie dostarczone w przyszłości, wraz z aktuailzacją oprogramowania.

[source name=”Cult of Mac” url=http://www.cultofmac.com/277459/ios-7-1-1-email-attachments-arent-encrypted/]

To Top