Plotki

Apple i Beats Electronics wciąż negocjują, a efektem jest spadek ceny transakcji do 3 mld USD

Dr. Dree & Jimmy Iovine

W ubiegłym tygodniu pojawiły się doniesienie, że obecnie istnieje 70% szans, aby transakcja, w ramach której Apple ma przejąć firmę Beats Electronics, dojdzie do skutku. Dla Apple miał to być rekordowy w ich historii zakup, opiewający na kwotę 3,2 miliardów dolarów.

Według najnowszych doniesień The New York Post, cena spadła obecnie do 3 miliardów dolarów, po tym, jak Apple z „należytą starannością” zaczęło prześwietlać Beats. Nie wiadomo co jest dokładnym powodem „obniżki”, jednak wiele mówi się o tym, że Dr. Dre płaci w ten sposób za wulgarny film, który pojawił się w sieci w dniu, kiedy po raz pierwszy ogłoszono, że ma dojść do sprzedaży jego firmy. Na filmie, z licznymi przekleństwami, Dr. Dre, wraz z przyjaciółmi, świętuje (oby nie przedwcześnie) zostanie „pierwszym miliarderem wśród hip-hopowców (…) z p^$!&*@o Zachodniego Wybrzeża”.

Jako inny powód spadku ceny podawana jest informacja, która wyciekła w trakcie prowadzonych rozmów między dwiema firmami. Ujawniono wtedy, że Beats Music – usługa strumieniowania muzyki oparta o abonamenty, należąca do Beats Electronics – posiada jedynie 110 tysięcy subskrybentów.

The New York Post informuje również, że transakcja może być wreszcie sfinalizowana w tym tygodniu. Jeśli tak się stanie, jest bardzo prawdopodobne, że w najbliższy poniedziałek Dr. Dre i Jimmy Iovine, pojawią się na scenie, podczas otwarcia WWDC.

[source name=9to5mac url=http://9to5mac.com/2014/05/27/report-apple-drops-beats-deal-to-3b-cites-low-subscription-numbers-due-diligence/]

To Top