Informacje i nowości

Apple posiada wystarczającą ilość szafiru do produkcji obydwu modeli iPhone’a 6 oraz iWatcha

Piece do produkcji szkła szafirowego

Według doniesień, przygotowanych przez analityka Matta Margolisa, Apple może mieć wystarczającą ilość szafiru do produkcji tegorocznych modeli iPhone’a oraz iWatcha. Swoje zdanie Margolis potwierdza przeciekami z dostaw kruszcu do partnera firmy z Cupertino – GT Advanced.

Po sprawdzeniu ostatniej dostawy, wierzę, że zapasy szafiru posiadane przez GT są na tyle obszerne, żeby wyprodukować wystarczające ilość przednich szybek obu modeli iPhone’a 6 oraz iWatcha w 2014 roku. Dodatkowo, ilość wyprodukowanych ekranów, które są na magazynach w Mesa [miejsce gdzie stoi fabryka GT Advanced i nie, nie ta z Half-Life’a 😉 – przyp. red.], posiada ponad 200 milionów sztuk.

Margolis również zauważył, że firma GT Advanced zainstalowała aż 2500 dodatkowych pieców, które będą używane do obróbki szafiru, a ich waga mieści się w przedziale 200 do 235 kg. Fabryka jednak czeka na ostatnią wpłatę od Apple, aby dokończyć instalację oraz zabezpieczyć sprzęt. Przelew powinien zostać dokonany do końca tego miesiąca.

W lutym tego roku, Matt Margolis jedynie przypuszczał, że Apple „zbroi się” do produkcji około 100-200 milionów szafirowych ekranów dla tegorocznych iPhone’ów i iWatcha, jednakże fabryka wyprodukowała ich dużo więcej niż analityk oszacował. Co ciekawe, pierwsze plotki mówiły o wykorzystaniu ekranu szafirowego jedynie dla smartwatcha, lecz wraz z kupnem sprzętu, zapasów szafiru oraz dofinansowania GT Advance, plany poszły trochę dalej i najwyraźniej postanowiono wyposażyć tegoroczne iPhone’y w ekran wykonany z tego samego kruszcu. Wprowadzenie nowego typu ekranu i zrezygnowanie z Gorilla Glass (który moim zdaniem jest zupełnym niewypałem), może oznaczać wzrost ceny sklepowej obydwu modeli iPhone’a 6.

iPhone 6 o przekątnej ekranu 4,7 cala, ma mieć premierę już jesienią, natomiast na model o przekątnej ekranu 5,5 cala przyjdzie nam poczekać do końca tego roku lub do początku roku 2015. Poza szafirowym ekranem, telefony będą posiadać między innymi procesor A8, lepszą kamerę, oraz cieńszą obudowę. iWatch prawdopodobnie zostanie ujawniony na prezentacji w październiku, a do sprzedaży powinien trafić w ciągu kolejnych dwóch tygodniu.

[source name=”Macrumors” url=”http://www.macrumors.com/2014/06/15/apple-enough-sapphire-iphone6-iwatch/”]

To Top