Aplikacje na iOS i OS X

WhatsApp – już wkrótce połączenia głosowe

Na początku roku aplikacja WhatsApp została przejęta przez giganta sieci społecznościowych jakim jest Facebook. Dla przypomnienia dodam, że jest to multiplatformowa aplikacja dla urządzeń mobilnych, służąca jako komunikator internetowy i umożliwia przesyłanie darmowych wiadomości tekstowych.

Inżynierowie i programiści WhatsApp’a planują „wielki atak” przeciwko tak potężnym gigantom komunikacji internetowej jak Skype czy też Viber, wprowadzając także możliwość wykonywania połączeń głosowych. Początkowe obietnice uruchomienia tej funkcji były kierowane na drugi kwartał 2014 roku. Niestety planów nie udało się zrealizować. CEO firmy potwierdził natomiast, że funkcja ta zostanie uruchomiona na początku 2015 roku.

Podczas prezentacji na konferencji Code/Mobile, Jan Koum wyjaśnił, że zespół rozwoju WhatsApp’a napotkał szereg problemów technicznych, które muszą usunąć zanim funkcja zostanie wdrożona. Główną kwestią techniczną jest to, że aplikacja nie ma dostępu do wszystkich mikrofonów na niektórych telefonach. Dodatkowo zasięg 2G i EDGE jest nadal powszechnie stosowany w wielu miejscach na świecie i właśnie dlatego programiści szukają sposobu, aby głosy osób będących w miejscach gdzie jest słaby zasięg transmisji danych były dobrze słyszane przez odbiorcę. CEO firmy ujawnił też, że większość nowych użytkowników aplikacji pochodzi z Brazylii i Indii.

Nie ma co się dziwić, na chwilę obecną sama aplikacja WhatsApp posiada blisko 600 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie na całym świecie. Jeżeli wszystko się powiedzie to liczba tych użytkowników może wzrosnąć do miliarda w ciągu najbliższych kilku lat.

Widać, że nowi właściciele przy posiadaniu tak ogromnej infrastruktury i finansów chcą przejąć rynek internetowej komunikacji.

A Wy którego komunikatora najczęściej używacie?

[appstore id=310633997]

[source name=”Cult of Android” url=http://www.cultofandroid.com/70029/whatsapp-wont-get-voice-calling-next-year/]

To Top