Aplikacje na iOS i OS X

Microsoft Office dla iOS – za darmo teraz także edycja plików

Wczoraj miała miejsce aktualizacja pakietu Microsoft Office na urządzenia mobilne z iOS firmy Apple. W skład pakietu wchodzą, znane chyba każdemu programy: Word, Excel, PowerPoint. Wcześniejsza wersja pakietu w przypadku chęci darmowego wykorzystania umożliwiała jedynie podgląd dokumentów. Edycja dokumentów możliwa była jedynie dla tych, którzy mieli wykupioną subskrypcje Offica 365.  Od wczoraj się to zmieniło. Microsoft nie chce do końca odpuścić rynku oprogramowania biurowego na iPady i iPhony, gdzie dominuje pakiet Apple, czyli odpowiednio: Pages, Numbers i Keynote, które są dla wszystkich użytkowników zarówno urządzeń z iOS jak i komputerów Mac całkowicie za darmo.

Po wczorajszej pakiet Microsoft Office na iOS daje następujące możliwości:

  1. Tworzenie i edycja dokumentów za darmo, jedyne co potrzebujemy to zalogować się na darmowe konto Microsoft. Warto tutaj dodać że edycja dokumentów dla darmowych użytkowników jest w każdym z tych programów ograniczona o kilka funkcji które wymagają posiadania konta premium. Według mnie do takiej pracy którą wykonujemy z poziomu urządzenia przenośnego pakiet posiada wszystkie potrzebne funkcję.
  2. Wsparcie dla Dropbox – otwieranie, edycja i zapisywanie dokumentów z chmury. Wygodne rozwiązanie dla osób korzystających z wielu urządzeń czy też komputerów. Dropbox jest to jedna z najpopularniejszych multiplatformowa, darmowa (do określonej pojemności) chmura i jak widać coraz więcej programów otrzymuje dla niej wsparcie.
  3.  Aplikacje te są teraz uniwersalne tzn. dopasowane zarówna na iPoda, iPhone’a jak i iPada.

Pakiet Microsoft Office jest teraz świetną alternatywą dla takich programów jak Dokumenty Google czy też dobrze nam znane oprogramowanie z zestawu iWork. Natomiast dla osób zadających sobie pytanie przed zakupem sprzętu Apple co z edycją plików z pakietu Microsoft Office, teraz mają rozwiązanie problemu.

 

[appstore id=586447913]

[appstore id=586683407]

[appstore id=586449534]

To Top