Informacje i nowości

Tydzień z Cogito smartwatch

Szczęśliwi czasu nie liczą.

Witajcie Kochani. Szukałem dla siebie uniwersalnego zegarka z nutką innowacji o ładnej stylowej kopercie, którego będzie można założyć zarówno do dżinsu jak i garnituru. Znalazłem ofertę z linią zegarków Cogito™ Smartwatch . Funkcjonalny gadżet z szeregiem funkcji informacyjnych dla smartfonów. Zegarek parujemy za pomocą bluetooth i aplikacji mobilnej na iOS lub Android. Podzielę się dzisiaj z Wami moją opinią po tygodniu użytkowania.

Trochę specyfikacji…

Okazuje się, że sprzęt daje nam dość spore możliwości przy zachowaniu funkcjonalności zegarka. Najważniejszym jest napewno aspekt ładowania a raczej jego brak. Zegarek posiada baterię guzikową CR2302, której ładowanie nie jest wymagane a w związku z użyciem technologi bluetooth 4.0 energia baterii zamontowanej w zegarku wystarcza na bardzo długo. Używałem młodszego brata cookoo i przyznam, że cogito na chwile obecną oferuje znacznie więcej. Jest bardziej płynny, nie ma kłopotów z softem i co najważniejsze daje dokładny podgląd na akcję, która rozgrywa się w naszym telefonie. To co możemy zobaczyć na cyferblacie cogito , to stan i procentowy poziom naszej baterii w iPhone, informacja daty i godziny w formacie cyfrowym, ilość maili, budzik, kalendarz, centrum powiadomień, połączenia przychodzące z wyświetleniem rozmówcy, i treści smsów i iMassage. Koperta jest gruba i solidna. Ja wybrałem opcję z aluminium i bardzo komfortowym skórzanym paskiem. Japoński mechanizm kwarcowy gwarantuje precyzyjną pracę.

[third]cogito_1[/third] [third]cogito_2[/third] [third_last]cogito_7[/third_last]

Producent gwarantuje klasę szczelności 100M, więc przeznaczony jest to pływania a nawet nurkowania. Jak udało mi się wyczytać na blogu tematycznym zegarki.general.net:

Jeśli wartość na zegarku mówi o WR 100 m, dotyczy to badań w warunkach stałego ciśnienia. Rozumie się przez to, że faktyczne nurkowanie z takim zegarkiem jest możliwe do głębokości 50m ( klienta należy poinformować, że bezpieczna dla danego modelu głębokość jest o 50% mniejsza od określonej w warunkach laboratoryjnych ).

Nie zapomniano o szkle z powłoką monochromatyczną, dzięki temu nawet przy jasnym oświetleniu odczytamy potrzebne informacje. Warto wspomnieć o poprawionych punktach z farbą fluorescencyjną. W nocy wskazówki świecą znacznie lepiej niż w cookoo. Z kolei zielone podświetlenie całego wyświetlacza poprawia widoczność przy słabym oświetleniu. Zegarek jest naprawdę piękny i wygodny oferuje możliwość robienia zdjęć guzikiem funkcyjnym. Obopólna lokalizacja urządzeń działa również bez zarzutów. Zegarek rzadko gubi zasięg, a jeśli już, to natychmiast nas o tym informuje wibracjami. Z czystym sumieniem mogę go polecić. Jest to świetny zegarek o nowoczesnym designie, przydatny podczas jazdy samochodem czy spotkań biznesowych , gdy nie możemy odebrać telefonu. Dzięki Cogito smartwatch jesteśmy ciągle na bieżąco.

[third]cogito_5[/third] [third]cogito_4[/third] [third_last]cogito_3[/third_last]

Oprogramowanie w iOS.

Aplikacja jest przejrzysta zrozumiała i darmowa. Znajdziemy tutaj kontrole nad wszystkimi funkcjami, a dodatkowo przetestujemy je w trybie demo. Zmienimy format daty bądź godziny wyświetlający się na cyferblacie. Aplikacja jest też centrum, w którym zapisywane są wszystkie akcje zegarka. Z poziomu oprogramowania wykonuję się aktualizacje softu naręcznego urządzenia.

[fourth]cogito_01[/fourth] [fourth]cogito_02[/fourth] [fourth]Cogito_04[/fourth] [fourth_last]cogito_03[/fourth_last]

Podsumowując nie jest to wysoko półkowy Rolex, ale bez wątpienia to dobrze wykonany produkt w niewygórowanej cenie. Myślę, że doceni go każdy maniak gadżetów. Zakup z pewnością uspokoi tych, którzy w gorączce oczekują premiery AppleWatch. Polecamy Cogito ™ Smartwatch. Redakcja AppleCenter.

[source name=Własne url=http://applecenter.pl]

 

 

To Top