Informacje i nowości

Technologie dla HomeKit [CES 2015]

Targi CES 2015 to niewątpliwie najbardziej prestiżowy pokaz nowoczesnych technologi świata. Ze względu na potężną rozpiętość tematyczną, dzisiaj skupimy się na inteligentnych domach i technologiach dla czterech kątów, jakie przyniosły targi w Las Vegas. Ilość akcesoriów jest niezliczona, każde z nich zaprojektowane z namysłem tak aby ułatwić codzienne życie. Specjalnie dla naszych czytelników przygotowałem kilka najlepiej zapowiadających się projektów, niektóre już dobrze sprzedają się na rynku.

1. Belin Wemo

Na początku przyjrzymy się firmie Belkin i całej rodzinie nowych urządzeń Wemo. Belkin robi kilka naprawdę funkcjonalnych rzeczy. W ofercie mamy czujniki okien, drzwi, czujnik ruchu i czujnik alarmu. Istnieją nakładki do kontaktu, które pomogą nam inteligentnie sterować zasobami elektryczności.

compare

2. Ring

Kolejny gadżet na jaki się natknąłem to dzwonek do drzwi, który strumieniuje wideo oraz pozwala na komunikacje głosową. Gdy ktoś dzwoni do drzwi, na telefonie możemy spojrzeć na naszego gościa oraz skontaktować się z nim.

[youtube id=jHj3aeNV18M]

3. OneLink – Czujnik dymu i CO

Niezastąpione są urządzenia zapewniające nam bezpieczeństwo. Mowa o czujnik dymu OneLink i detektor tlenku węgla. Sprzęt dzięki integracji z Apple HomeKit przekaże wszelkie informacje wprost na urządzenie z iOS. Producent zapewnia, iż urządzenie jest bardzo energooszczędne i ciągła wymiana baterii nie będzie konieczna.

[half]first-alert-onelink-wifi-smoke-and-carbon-monoxide-alarm-ces-2015-510px[/half] [half_last]nest_protect_3-500x500[/half_last]

4.iDevices Switch

iDevices to pierwszy inteligentny switch do integracji z HomeKit Apple. Bezpłatna aplikacja na iPhone, iPad lub iPod touch, pozwoli nam sterować, urządzeniami w domu takimi jak wentylatory, nawilżacze, lampy, i wieże stereo. Posiada również atrakcyjny wygląd, i konfigurowalny kolor światła z przodu urządzenia.

379940-idevices-switch

5. Oral-B Pro SmartSeries 7000

Oral-B dodał szczoteczkę pomagającą upewnić się, że użytkownik szczotkuje zęby w prawidłowy sposób. Łączymy się z aplikacją w telefonie, i monitorujemy przebieg szczotkowania. Dzięki temu wiemy, czy nie naciskamy zbyt mocno, i które miejsca pominęliśmy. Nie zapomnimy też o optymalnym dwuminutowym czasie mycia.

oral-b-pro-7000-smart-series-1

Większością gadżetów SmartHome, które w niedługim czasie zagoszczą w naszych domach sterujemy jak widać za pośrednictwem aplikacji, dostępnych dla iOS jak i dla Androida. To ekscytujące, być świadkiem popularyzowania się inteligentnych systemów do zarządzania domem.

[source name=9to5mac url=http://9to5mac.com/2015/01/08/ces-2015-top-homekit-tech/#more-360726]

 

To Top