Plotki

Wiemy trochę więcej o iOS 8.4 i iOS 9

9 lutego 2015 roku wpisał się jako dzień iOS’a. Apple wydaje deweloperom iOS 8.3 nie udostępniając finalnej wersji 8.2, więc nasuwa się pytanie: Czy Apple od razu wyda iOS 8.3 czy jednak da jeszcze oficjalną wersję 8.2? Dzisiaj również dowiedzieliśmy się trochę więcej nt. iOS 8.4 i iOS 9 dzięki portalowi 9to5mac.

iOS 8.4 (nazwa kodowa: Copper) – będzie to system, który zostanie wydany z konkretnego powodu. Jakiego? Migracja BeatsMusic z iTunes,  o czym posaliśmy tutaj. Najprawdopobniej otrzymamy dostęp do w/w aplikacji, i pewnie ta wersja iOS zostanie pokazana na WWDC i udostępniona tuż po zakończeniu czerwcowego Keynote’a.

iOS 9 (nazwa kodowa: Monarch) – Przedstawienie tej wersji systemu zacznę słowem wstępu: Apple zawsze tworzy produkty i systemy z ustalonym następstwem. Rok temu iOS 8 nie wniósł aż tyle co iOS 7, choć wraz z zaprezentowaniem iPhone’a 6 i Apple Pay trochę ósemka dogoniła siódemkę ilością nowości. Tutaj napotykamy na rozregulowanie następstwa Apple. Zgodnie z nim w tym roku powinniśmy oczekiwać rewolucji w systemie, ale ze względu na iOS 8 i iPhone’a 6 tak się nie stanie. Apple (z tego co podaje 9to5mac) skupi się nad niezawodnością i stabilnością systemów OS X i iOS. Wersja deweloperska zostanie rozesłana do deweloperów po WWDC, i niestety możemy spodziwać się, że nowy system nie zagości na iPada 2, iPada mini (z resztą, ostatnich urządzeń Apple bez Retiny) oraz iPhone’a 4S.

Cóż, zapowiada się ciekawy rok. Premiera Apple Watch, iOS 9, OS X 10.11, iPhone 6s i iPad Air 3. No nieźle!

[source name=9to5mac.com url=http://9to5mac.com/2015/02/09/apple-working-on-ios-8-4-update-may-include-new-music-service/]

To Top