Informacje i nowości

Nowe Apple TV z App Store, Siri raz CPU A8.

Koncept Apple TV

Apple planuje postawić na Apple TV i stworzyć swoją własną platformę połączoną z dekoderem i autorskim softem, który będzie wyposażony w integrację Siri i wsparcie dla rodzimych aplikacji w AppStore. Nowego sprzętu możemy spodziewać się na corocznej konferencji Worldwide Developers w czerwcu.

Co nowego?

Powołując się na wiarygone źródła związnane z planami firmy Apple, firma BuzzFeed News podała dzisiaj, że Apple wprowadzi Apple TV nowej generacji w ciągu kilku miesięcy. Będzie to również duże wyzwanie dla deweloprów, którzy najwyraźniej zostaną zaproszeni do tworzenia aplikacji dla nowego zestawu od Apple. Oprócz specjalnego App Store ze wsparciem dla oprogramowania firm trzecich, nowy Apple TV będzie również podobno obsługiwać Siri. Dużym zaskoczeniem może okazać się także najnowszy procesor A8, który możemy znaleźć w iPhone 6 oraz iPhone 6 Plus. Spekuluje się, iż nowe Apple TV może posiadać co najmniej  pamięci flash. Obecne urządzenie zostało zaktualizowane jedynie pod kątem ceny, na 69 dolarów wraz z początkiem tego miesiąca. Procesor A8 jest wystarczająco silny, aby obsługiwać technologię 4K co oznacza, że urządzenie może być zdolne do obsługi zawartości ultra wysokich rozdzielczości. Usługi, takie jak YouTube i Netflix oferują już treści w rozdzielczości 4K, a telewizory tego formatu zaczynają trafić na rynek po bardziej konkurencyjnych cenach.

9733-1633-homekit-l

Tymczasem dodanie Siri może przynieść nowe możliwości inteligentnego sterowania domem dla Apple TV. App Store otwiera możliwości gier na telewizorze HDTV, możliwe że Apple wejdzie tymsamym na rynek konsol do gier konkurując z Microsoft Xbox One oraz Sony PlayStation 4. Pogłoski o nowym Apple TV utrzymywały się przez wiele lat, ale Apple uważa, że powstrzymało się na wprowadzenie nowego modelu do czasu aż jego prezentacja światu, otworzy nowe możliwości. Wcześniej, Ming-Chi Kuo analityk z KGI Securities przewidywał, że nowy Apple TV z kontrolą ruchu będzie odgrywać kluczową rolę dla firmy, ale w najnowszym raporcie nie było ani słowa o wprowadzeniu owego kontrolera do urządzenia nowej generacji. Spekulacje o czujniku ruchu do Apple TV wynikały z nabycia przez Apple firmy PrimeSense, która była współtwórcą kontrolera Xbox Kinect, całkiem dobrze przyjętego dziecka Microsoftu. Pozostaje nam czekać na WWDC 2015 i miejmy nadzieję, że będzie to owocna konferencja.
[source name=Appleinsider url=http://appleinsider.com/articles/15/03/20/apple-to-reveal-new-apple-tv-with-app-store-siri-a8-cpu-at-wwdc-in-june—report]

To Top