Koncepty i wizualizacje

Odkryliśmy polskie pliki językowe w watchOS 2!

Na to wygląda że Apple Watch w polskiej dystrybucji możemy ujrzeć już we wrześniu!

Postanowiłem ściągnąć pełny obraz systemu watchOS 2 beta na mojego Maca. „Dystrybucja” samego systemu jest trochę inna niż w przypadku iOS, i bardziej przypomina instalacje OS X. Dla przypomnienia dodam, OS X pobiera się jako apka, do której wnętrza możemy zajrzeć klikając prawym przyciskiem i wybierając opcję Pokaż zawartość pakietu. Wtedy otrzymujemy pełną swobodę eksploracji pików instalacyjnych. Sprawa jest lepsza w przypadku watchOS. Pobieramy skompresowany plik *.zip który się wypakowuje i również otrzymujemy swobodę eksploracji plików. Zacząłem z ciekawości szukać po plikach językowych, tam patrzę i oczom nie wierzę. W całym tym zamieszaniu, odkryłem polski język. Z resztą zobaczcie sami:

Screenshot-2015-08-14-13.05.34-900x765

Taka sama sytuacja jest w przypadku Siri. Domyślałem się, że będzie dostępna również po polsku, w końcu na łamach naszego portalu mogliście przeczytać, że Apple Watch wejdzie do Polski wraz z zaprezentowaniem Siri w języku Polskim.

Również zobaczcie zrzut ekranu z przetłumaczonych podstawowych komend Siri, na nasz ojczysty język:

Screenshot-2015-08-14-12.59.51-900x765

Zaskoczeni?

Bo ja tak. Szczerze myślałem że Apple Watch zostanie wprowadzony do Polski po cichu, tak jak to miało miejsce teraz, pod koniec lipca, a tu jest szansa że wspomną o tym na najbliższej konferencji Apple. W imieniu całej redakcji AppleCenter mogę śmiało powiedzieć, że jesteśmy bardzo zadowoleni z tej wiadomości.

To Top