Informacje i nowości

Nowe iPhone’y – 3D Touch, Apple A9, aluminium 7000…

Jeszcze chyba nigdy nowy iPhone nie miał tylu wspaniałych nowości. Jednym słowem – super!

3D Touch

Moim zdaniem najważniejsza nowość. Technologia ta podobna jest do technologii użytej w Apple Watch, jednakże 3D Touch rozpoznaje aż trzy a nie dwa poziomy nacisku jak to ma miejsce w Force Touch, stąd nazwa 3D Touch. Nowa technologia w połączeniu z nowym oprogramowaniem działa niesamowicie. Mocniej naciskając na ikonę telefonu wyświetlą się ulubione kontakty, albo naciskając na aparat od razu możemy włączyć Selfie. Funkcja ta działa także z aplikacjami firm trzecich, pozwoli to na znaczne rozszerzenie funkcjonalności. Działanie 3D Touch przypomina prawy klik myszy na komputerze. Dodatkowo iPhone został wyposażony w Taptic Engine, dzięki czemu będzie on reagował wibracjami na dotyk.

Zrzut ekranu 2015-09-10 o 16.16.59

[youtube id=aBYWGjIzvyw]

Nowy procesor – więcej mocy!

Zgodnie z przeciekami, sercem w nowych iPhone’ach jest chipset Apple A9, który posiada 70% wydajniejsze CPU i 90% wydajniejsze GPU. Znalazło się także miejsce dla nowego koprocesora ruchu M9. Został on wbudowany do głównego procesora, przez co będzie on zawsze aktywny, celem jeszcze dokładniejszego zbierania informacji o aktywności użytkownika. Dostajemy więcej anten, szybsze Wi-Fi szybsze LTE, nowszy moduł Bluetooth 4.2. Dzięki temu, iPhone nazwany został najlepszym globalnym telefonem, ponieważ może działać w każdej sieci. Jeszcze jedno, benchmark potwierdził 2 GB pamięci RAM!

Zrzut ekranu 2015-09-10 o 16.17.40

Bezdotykowa obsługa

Od teraz iPhone’a możemy wybudzić komendą „Hej Siri”, chwila, przecież to już było. Było ale tylko podczas ładowania telefonu. Teraz funkcja ta jest zawsze aktywna.

Touch ID 2 generacji

Nowy czytnik linii papilarnych jest dwa razy szybszy od poprzednika. Zeskanowałem kciuka 4 razy w moim iPhone 5s, i wiecie co? Zawsze poprawnie odczytuje. Podejrzewam, że stosując tę metodę na najnowszym Touch ID, będzie śmigał aż miło.

Bendgate? Nigdy więcej!

Apple zastosowało mocniejszy stop aluminium 7000. Ten sam metal wykorzystywany jest w produkcji sportowej wersji zegarka Apple. Bardzo ważną informacją jest także to, ekran pokryty został mocniejszym szkłem.

Zrzut ekranu 2015-09-10 o 16.20.29

Jak widzicie, nowości jest tyle, że można by książkę napisać o samym iPhone 6s i 6s Plus.

To Top