Informacje i nowości

OS X 10.11 El Capitan – pierwsze wrażenia

Wczoraj po godzinie 23 delektowałem się już nowym systemem. Powiem tyle – jestem pozytywnie zaskoczony. System wymiata!

Czas pracy na baterii w moim dwuletnim już MacBooku Air na oszczędnych ustawieniach wynosi aż 20 godz. System przyspieszył, nie tylko animacje są szybsze (nareszcie) ale programy także, wszystko jest szybsze, zbędne animacje, które dodawały ociężałości systemowi zostały wyrzucone albo przyspieszone.

Safari dostało drugie życie wszystko widocznie szybciej się ładuje. Świetnym dodatkiem jest możliwość szybkiego wysuwania paska zakładek po przez najechanie wskaźnikiem na lewą krawędź ekranu.

Zrzut ekranu 2015-10-01 o 11.27.58

Apple przygotowało instruktażowy pokaz nowości dla użytkowników El Capitana. Możecie zobaczyć go tutaj.

Dzielenie ekranu to poezja, na pewno będę korzystał! Proporcje są… dowolne. Nie ma sztywnych ram. Możemy sami modyfikować szerokość programu co do piksela. Wiadomo, są pewne limity. Minimalna szerokość programu wynosić będzie tyle na ile deweloper wyraził zgodę. Możecie powiedzieć, po co taki zbędny bajer, przecież od dawna można modyfikować rozmiar okna. Można ale dzielenie ekranu jest wygodniejsze, szybsze, działa lepiej a programy oraz treści w nich znajdujące się są automatycznie skalowane.

Zrzut ekranu 2015-10-01 o 12.01.39

Z systemu zniknęło także kilka błędów, które wykryłem. Minusem jest wyszukiwarka, która w Polsce nie jest tak inteligenta jak w USA. Nie będę się rozpisywał, powiem tak – MacBook dostał drugie życie, wszystko śmiga szybciej i lepiej co przełoży się na jeszcze lepsze doświadczenia płynące z korzystania ze sprzętu Apple. O nowościach w systemie pisałem na stronie AppleCenter – OS X 10.11 El Capitan – co nowego?.

To Top