Informacje i nowości

Trochę szczegółów o nowych Magic akcesoriach Apple

Wczoraj Apple ok. 15:00 po cichu zaktualizowało linię iMaków wzbogacając 21,5 calowe modele o nowe podzespoły oraz dodając iMaka 21,5 calowego z ekranem 4k. Dodatkowo wycofano iMaki 27 calowe bez Retiny i zastąpiono je trzema modelami z ekranami 5k. Trochę więcej przeczytacie we wczorajszym artykule Mateusza i w artykule Kacpra.

W tym artykule skupię się nad nowymi akcesoriami, które wraz ze wczorajszą aktualizacją pojawiły się w sklepie. Są to Magic Keyboard, Magic Trackpad 2 i Magic Mouse 2. Teraz te wymienione akcesoria zasilane są akumulatorami i można je wygodnie (w większości przypadków) ładować.

Magic Mouse 2

W myszce Apple niezbyt wiele dodano względem poprzedniej wersji. Jedyną zmianą z wyglądzie zewnętrznym myszki jest to, że zamiast baterii AA mamy akumulator który możemy prawie swobodnie ładować. Niestety, gdy myszka nam się ładuje to musimy się pogodzić z tym, że średnio będziemy mogli ją używać. Wina umiejscowienia złącza Lightning, który znajduje się tam, gdzie w poprzedniej wersji przełącznik otwierający klapkę baterii. A mysz ładowana jest kablem… Lightning, czyli wiecie jak wygląda końcówka? Taaa:

LOL XD

Albo jeszcze lepiej:

file_0-14

Ale mamy czym się przy okazji pocieszyć. Bateria potrafi się szybko ładować jak Siri Remote w nowym Apple TV, mianowicie 1 minuta ładowania zasili myszkę przez 1 godzinę pracy, czyli nie jest źle. Co fajne, kabel Lightning dostajemy wraz z myszką. Dodatkowo dzięki zastosowaniu akumulatora myszka stała się lżejsza, gdyż waży 99 g. Nową myszkę wyceniono na 379 zł.

Magic Keyboard

Klawiatura Apple zyskała teraz nowy wygląd, teraz bryła klawiatury to trapez.

[half]Zrzut ekranu 2015-10-14 o 08.40.02[/half][half_last] Zrzut ekranu 2015-10-14 o 08.40.09[/half_last] Klawisze funkcyjne od F1 do F12 są również kwadratowe jak reszta klawiszy a nie jak w poprzednim modelu – prostokątne. Dodatkowo klawisz Escape jest teraz bardzo duży, przez co łatwiej będzie go nacisnąć w trakcie wykonywania komendy. Dodatkowo na panelu strzałek te w prawo i lewo są kwadratowe. Taką miałem w swoim laptopie – łatwo załapać ułożenie tych klawiszy. Najprawdopodniej zastosowano w klawiszach mechanizm motylkowy znany z nowego Macbooka. Klawisze niestety nie są podświetlane.

Zrzut ekranu 2015-10-14 o 08.42.21Tak samo jak w przypadku myszki – klawiatura ładowana jest przez kabel Lightning, który dostajemy w zestawie. Tym razem ładowanie jest dużo normalniejsze gdyż złącze mamy z przodu klawiatury, przez co możemy wygodnie ją ładować i używać jednocześnie! Klawiatura została wyceniona na 479 zł, co moim zdaniem jest ceną absurdalnie wysoką, ale nie mi to oceniać. Prawdziwą drożyznę pozwoliłem zostawić sobie na koniec.

Magic Trackpad 2

Teraz torpeda. Magic Trackpad 2 to najdroższe akcesorium z zaprezentowanych wczoraj. Posiada dokładnie tą samą bryłę co klawiatura, czyli trapez.

[half]Zrzut ekranu 2015-10-14 o 09.00.07[/half][half_last] Zrzut ekranu 2015-10-14 o 09.00.01[/half_last]

Jeżeli chodzi o wygląd to powierzchnia robocza gładzika jest plastikowa. Tak samo jak Klawiturę i myszkę – ładujemy kablem Lightning dołączonym do gładzika i ładowanie jest tak samo wygodne jak w przypadku klawiatury – złącze mamy na przedniej części gładzika. Gładzik ten jest jedynym akcesorium Apple, który obsługuje Force Touch. Niestety, odbiło się to (chyba) na cenie, bo gładzik kosztuje, uwaga! 629 zł. Moim zdaniem – śmiech na sali. Ale cóż 😉

 

Jakieś wnioski?

Proszę bardzo. Ja mając przy swoim iMaku klawiaturę bezprzewodową Apple i Magic Mouse nie zamierzam aktualizować akcesoriów. Ona nadal działają dobrze. Bardzo dobrze, bo myszka działa średnio 3 miesiące na jednym pakiecie baterii, a klawiatura nawet pół roku. Gdybym miał zastanawiać się nad nowym Trackpadem, to skusiłbym się, gdyby był tańszy, a tak, yyy. Poproszę jeszcze stówkę i iPoda nano 😉

To Top