Plotki

iPhone 7 ze słuchawkami Lightning lub (opcjonalnie) bezprzewodowymi

Nowy iPhone najprawdopodobniej wyposażony zostanie w jedno złącze do wszystkiego, kosztem złącza słuchawkowego 3,5 mm. Jednakże Apple nie zamierza zrezygnować ze słuchawek, zostaną one wyposażone w złącze Lightning.

Każda plotka dotycząca pozbawienia wejścia minijack przez Apple rodzi falę hejtu oraz przerażenia. Moim zdaniem absolutnie nie jest to powód do panikowania, ponieważ tak jak przypuszczałem, Apple po prostu przystosuje obecne słuchawki do standardu Lightning, cała reszta pozostanie bez zmian, a słuchawki oczywiście znajdą się w zestawie.

Jako opcjonalne akcesorium i alternatywa dla EarPodsów dostępne będą także słuchawki całkowicie bezprzewodowe. Wiele osób kojarzy słuchawki bezprzewodowe, które są w jakiś fizyczny sposób ze sobą połączone (np. pałąk), tutaj mówię o całkowitej bezprzewodowości, co to znaczy? Słuchawki będą niezależne od siebie, to znaczy, że możliwe będzie słuchanie muzyki przez dwie osoby na jednym zestawie słuchawkowym.

Słuchawki będą wyposażone w mikrofon i system redukcji szumów, co pozwoli na wygodne prowadzenie rozmów oraz korzystanie z Siri. Najprawdopodobniej Apple stworzy kilka rozmiarów wkładek dousznych w celu jak najlepszego dopasowania słuchawek dla indywidualnego odbiorcy. Urządzenie będzie posiadać przycisk do obsługi Siri czy odbierania połączeń.

Apple zarejestrował znak towarowy „AirPods”, który może posłużyć za nazwę dla przyszłych, bezprzewodowych słuchawek. AirPodsy najprawdopodobniej sprzedawane będą opcjonalnie ze względu na cenę – konkurencyjne rozwiązania to koszt ok. 300 $.

Nie wiadomo czy Apple zaprezentuje bezprzewodowe słuchawki razem z iPhone’em 7, ponieważ istnieje ryzyko, że firma nie zdąży na czas rozwiązać problemu z żywotnością baterii, która teraz wynosi tylko 4 godziny.

Apple obecnie testuje trzy wersje iPhone’a 7. W tym cieńszy model z nowym wyglądem jak również model wyglądający podobnie jak iPhone 6s.

Więcej o przeciekach na tematy związane z następcą iPhone’a 6s znajdziecie w poniższych linkach:

  1. iPhone 7 Plus z większą baterią i dwukrotnie większą pamięcią flash?,
  2. iPhone 7 bez gniazda minijack?.

Myślę, że ten rok obfitować będzie w wiele nowości, jestem tylko ciekawy, czy będzie bardziej rewolucyjny od minionego 🙂 a Wy co myślicie na ten temat? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach!

[source name=9TO5MAC url=http://9to5mac.com/2016/01/08/iphone-7-wireless-headphones-beats/]

To Top