Informacje i nowości

iPad Air 3 może mieć cztery głośniki i lampę błyskową

Do sieci trafiły właśnie grafiki przedstawiające rzekomo kolejną generację 9,7 calowego tabletu od Apple. iPad Air 3 zbliżyć się może nieco do iPad’a Pro.

Francuskie źródło Nowhereelse.fr udostępniło grafiki prezentujące rzekomo kolejną generację iPad’a Air. Nie potwierdzają oni w pełni ich prawdziwości, lecz w przeszłości kilka razy ich przecieki okazały się być prawdziwe.

Na grafice wyraźnie zauważyć można system czterech głośników znany już nam z iPad’a Pro. Oprócz tego pod obiektywem znajduje się mała kropka, którą w istocie jest lampa błyskowa. Byłby to ciekawy dodatek, ponieważ nigdy dotąd w żadnym iPadzie nie mieliśmy z nią do czynienia. Nie jestem przekonany czy przydałaby się ona do czegoś, ponieważ nie jestem zwolennikiem robienia zdjęć tabletem, ale lepiej, żeby była niż danemu gronu osób miałoby jej brakować.

ipad-air-3

Oprócz elementów widocznych na grafice, iPad Air 3 ma charakteryzować się nowym ekranem w technice TFT dzięki której miałby więcej kolorów, byłby jaśniejszy i posiadał lepszy kontrast. Dodatkowo ma być wyposażony w procesor A9 lub A9X oraz Smart Connector. Nic nie wskazuje na pojawienie się w nim funkcji 3D Touch znanej nam z najnowszej generacji iPhone’ów.

iPad-Pro-Smart-Connector

Apple planuje wprowadzić iPad’a Air 3 już w marcu razem z uaktualnionymi MacBook’ami oraz nowym 4 calowym modelem iPhone’a.

Myślę, że już czas na nową generację iPad’a Air. Jego obecnie najnowsze wcielenie jest dostępne na rynku od października 2014 roku i przydałoby się odświeżenie. Wszystko wygląda na to, że nie będzie ono lekkie…

[source name=MacRumors url=http://www.macrumors.com/2016/01/25/ipad-air-3-four-speakers-rear-led-flash/]

 

To Top