Informacje i nowości

Apple potwierdziło przejęcie firmy PrimeSense

PrimeSense

Już w lipcu informowaliśmy, że Apple interesuje się zakupem izraelskiej firmy PrimeSense, która została założona w 2005 roku w Tel Aviv, przez organizację non-profit o nazwie OpenNI, certyfikującą i promującą kompatybilność i interoperacyjność tzw. „naturalnej interakcji” z urządzeniami i oprogramowaniem. To z czego PrimeSense w praktyce może nam być znane, to sensor 3D do jednego z najpopularniejszych kontrolerów gier ostatnich lat – Microsoft Kinect.

Spekulacje na temat przejęcie izraelskiej firmy nasiliły się w pierwszej połowie listopada. Niektóre portale opublikowały już nawet tydzień temu informację, że Apple przejęło PrimeSense, jednak finalizacja transakcji została oficjalnie potwierdzona dopiero dzisiaj. Jak to najczęściej w takiej sytuacji bywa, zostało to skomentowane słowami:

Apple kupuje mniejsze firmy technologiczne od czasu do czasu i na ogół nie rozprawiamy nad naszymi intencjami, i planami.

Ale spekulacje oczywiście nie brakuje. Apple ma już patent urządzenia, które według planów miałoby zostać stworzone przez PrimeSense.

Sensor 3D - patent Apple

Mówi się także, że firma z Cupertino planuje wykorzystać sensory 3D w pojazdach, ale przede wszystkim – w swoim telewizorze. Kiedy to jednak nastąpi – trudno powiedzieć. Najbardziej wiarygodne plotki wskazują, że Apple odłożyło prace nad telewizorem przynajmniej do roku 2015, by skupić wszystkie siły nad wydaniem urządzenia [iwatch].

Dokładna kwota transakcji nie jest znana. W lipcu szacowano, że będzie to 280-300 milionów dolarów. W ubiegłym tygodniu pojawiły się informacje, że przygotowana umowa przejęcie zawiera kwotę 345 mln. dolarów. Teraz AllThingsD poinformował o około 360 milionach dolarów.

Poniżej możecie obejrzeć film przygotowany przez PrimeSense na początku roku, prezentujący w jaki sposób korzystanie ze znanych nam urządzeń może zostać zrewolucjonizowane, przez zastosowanie w nich technologii opracowanych przez firmę:

[youtube id=”zXKqIr4cjyo”]

[source name=”AllThingsD” url=”http://allthingsd.com/20131124/apple-confirms-acquisition-of-3d-sensor-startup-primesense/”]

To Top