Informacje i nowości

Analitycy szacują, że w minionym kwartale Apple sprzedało 55,3 mln iPhone’ów

iPhone 5S & iPhone 5C

Fortune opublikowało zestawienie przewidywań analityków, co do liczby sprzedanych przez Apple iPhone’ów w czwartym kwartale kalendarzowym roku 2013.

Zestawienie obejmuje 44 analityków – 27 profesjonalnych i 17 amatorów. Uśredniony wynik ich szacunków dał liczbę 55,3 milionów sprzedanych iPhone’ów. Jeśli liczby te faktycznie się potwierdzą, będzie to oznaczać, że Apple osiągnęło 16-o procentowy wzrost sprzedaży swoich smartphone’ów w stosunku do analogicznego okresu z roku 2012.

Fortune - sprzedaż iPhone'ów w IV kwartale 2013

Z dotychczasowych informacji wiemy, że Apple osiągnęło rekord sprzedaży w pierwszy weekend obecności nowych iPhone’ów na rynku. Kolejne dane wskazywały, że również sprzedaż iPada Air podczas jego premiery miała się bardzo dobrze.

Jak dokładnie wyglądały wyniki finansowe Apple w ostatnim kwartale i jakie ilości poszczególnych grup urządzeń zostały sprzedane, dowiemy się już za tydzień, kiedy firma z Cupertino przedstawi je oficjalnie na zwołanej w tym celu konferencji.

[source name=”9to5mac” url=”http://9to5mac.com/2014/01/20/analysts-estimate-apple-sold-55-3m-iphones-last-quarter-up-16-percent/”]

To Top