Informacje i nowości

Volvo prezentuje Apple CarPlay

Volvo XC90 - CarPlay

W dniu dzisiejszym Apple oficjalnie zapowiedziało prezentację nowej funkcji CarPlay na targach motoryzacyjnych w Genewie. Przed chwilą, nową informację opublikował jeden z partnerów Apple – Volvo, którego pojazdy otrzymają CarPlay w pierwszej kolejności.

O możliwościach CarPlay – w zakresie korzystania z map, wiadomości, czy z aplikacji multimedialnych (także tych firm trzecich, jak Spotify), pisałem dzisiaj rano, więc aby się nie powtarzać, odsyłam po więcej informacji tutaj.

Na zaprezentowanym przez Volvo filmie możemy lepiej przyjrzeć się interfejsowi i poszczególnym aplikacjom, do których dostęp otrzymamy w momencie podłączenia naszego iPhone’a.

[youtube id=”Izk6DmElz1E”]

Pierwszym samochodem Volvo, który otrzyma wsparcie dla CarPlay będzie SUV XC90. Wnętrze samochodu ma charakteryzować prostota i funkcjonalność – dwie cechy, które łaczą samochody Volvo i urządzenia Apple.

Przejrzysty i intuicyjny interfejs użytkownika jest idealnie dopasowany do skandynawskiego designu Volvo i naszego nacisku na funkcjonalność – powiedział Håkan Samuelsson, CEO Volvo.

Jak informuje Volvo, początkowo CarPlay ma umożliwiać wyłącznie połączenie poprzez Lightning. Łączność za pośrednictwem Wi-Fi będzie dodana w najbliższej przyszłości.

[margin_border /]

Update – 04.03.2014 21:30

Oto kilka zdjęć ze stoiska Volvo na targach w Genewie, które opublikował portal MacPrime:

Volvo & Apple CarPlay

Volvo & Apple CarPlay

Volvo & Apple CarPlay

Volvo & Apple CarPlay

[source name=”Volvo” url=https://www.media.volvocars.com/global/pl-pl/media/pressreleases/140633/volvo-cars-and-apple-forge-global-alliance][source name=”MacPrime” url=http://www.macprime.ch/news/article/impressionen-von-der-carplay-premiere-am-auto-salon-genf]

To Top