Informacje i nowości

Apple spędziło lata, aby zaprojektować telefon dla każdego

iPhone 5 - iOS 7 – odblokuj

W minionym tygodniu, podczas sprawy sądowej pomiędzy Apple i Samsungiem, głos zabrał starszy programista Greg Christie, o którym pisałem już wcześniej. Teraz jednak, wypowiedział się w sprawie jednego z patentów, którego jest autorem i wynalazcą, czyli slidera – najpopularniejszej opcji odblokowania ekranu.

Głównym argumentem Apple przeciwko koreańskiej firmie jest to, że Amerykanie dużo ryzykowali wchodząc na rynek smartfonów. Jak wiadomo, prototypy prototypami, designy designami, a wszystko po to, aby zaprojektować urządzenie tak, aby każdy mógł z niego skorzystać bez problemów, jak mówi Christie:

Jednym z największych wyzwań jest próba sprzedania telefonu komuś, kto zajmuje się czymś zupełnie innym niż my na co dzień. Telefon został zaprojektowany dla ludzi, którzy mają lepsze zajęcia niż odkrywanie jak działa komputer, aby mogli korzystać z niego równie sprawnie i bezproblemowo co my.

Greg, jak i reszta zespołu, którym kierował, wiedzieli że muszą mieć funkcję zablokowanego ekranu, aby nie aktywować niczego przypadkowo, na przykład trzymając telefon w kieszeni.

Doskonale wiedzieliśmy, że musimy mieć możliwość zablokowania telefonu, aby jedyne co można by wtedy zrobić, to oczywiście go odblokować.

Christie na rozprawie podkreślił ważność tej funkcji, ponieważ jest to pierwsza rzecz jaką widzi (potencjalny) klient w sklepie, czy w domu, gdy nabędzie produkt.

Dla przypomnienia, Apple oskarża Samsung o naruszenie pięciu, ważnych dla nich patentów (sąd nie wyraził zgody na oskarżenie koreańskiej firmy o naruszenie większej ich ilości). Jeżeli Amerykanie wygrają sprawę, mogą liczyć na odszkodowanie o wielkości 2 miliardów dolarów.

[source name=”MacRumors” url=”http://www.macrumors.com/2014/04/04/apple-designs-iphone-for-normal-people/”]

To Top