Informacje i nowości

Apple rozszerza ochronę znaku towarowego „iWatch” do biżuterii i zegarków

iWatch S i C

Od czerwca ubiegłego roku, Apple rozpoczęło rejestrację nazwy iWatch w wielu krajach. Wczorajszego dnia, redakcja MacRumors odkryła, że firma z Cupertino rozszerzyła ochronę znaku towarowego do biżuterii i zegarków, a nie jak obecnie było do elektroniki i samej nazwy.

Wedle międzynarodowej umowy, znaki towarowe dzielą się na 45 różnych kategorii oznaczających dany typ dóbr oraz usług. Zegarki oraz biżuteria, są częścią klasy 14, czyli rzeczy wykonanych z kamieni i metali szlachetnych. Oczywiście, część znaków towarowych należących do Apple miała już klasę 14 w mniejszym odniesieniu, jednakże, na pewno dla potrzeb iWatcha, ta „ochrona” została poszerzona.

Jednymi z krajów, w którym Apple dokonało zmiany, jest Ekwador (grudzień zeszłego roku) oraz Meksyk (w styczniu roku bieżącego). Większy wniosek trafił w lutym tego roku do Norwegii, gdzie Apple poszerzyło ochronę nie tylko w klasie 14, ale również w sześciu innych. Największy wniosek trafił jednak w zeszłym miesiącu do urzędu w Wielkiej Brytanii. Warto zaznaczyć, że na wyspach, Apple po raz pierwszy rejestruje znak iWatch w odniesieniu do dóbr, a nie tylko nazwę.

Dzięki tej nowince, myślę że na 100% iWatch pojawi się w tym roku, a jego premiera zbliża się wielkimi krokami. Uważam, że po raz pierwszy iWatch może zostać zaprezentowany wraz z iPhone’em 6, tak jak to uczynił Samsung ze swoim Galaxy Gear, wprowadzając go wraz z najnowszym Galaxy Note 3.

[source name=”MacRumors” url=”http://www.macrumors.com/2014/04/21/apple-trademark-jewelry-watches/”]

To Top