Plotki

iOS 8 pozwoli na uruchamianie dwóch aplikacji na podzielonym ekranie iPada

Podczas WWDC Apple może zaprezentować zaawansowany multitasking w iOS 8 na iPadzie – informuje portal 9to5mac.

Dotychczas możliwość korzystania na tablecie Apple wyłącznie z jednej aplikacji jednocześnie, była jednym z najbardziej wyśmiewanych przez Microsoft ograniczeń. Gigant z Redmond niejednokrotnie promował swoje urządzenie – Surface, właśnie poprzez zestawienie go z iPadem. Oczywiście wygrywał zawsze Surface, dzięki możliwości podzielenia ekranu na dwie części i wyświetlenia dwóch aplikacji jednocześnie.

iPad z multitaskingiem

Redaktorzy 9to5mac, powołując się na swoje źródła twierdzą, że sytuacja może się już niebawem zmienić. Według informacji do jakich dotarli, iOS 8 będzie posiadał funkcję, która umożliwi uruchomić na iPadzie dwie aplikacje, między którymi będą mogły zachodzić interakcje – np. łatwe przenoszenie pomiędzy nimi materiałów, jak tekst i zdjęcia. Już jakiś czas temu pojawiły się informacje, również oparte o źródła portalu 9to5mac, według których Apple ma wraz z iOS 8 udostępnić programistom specjalne API, które pozwoli na lepszą integrację aplikacji i udostępnianie danych pomiędzy nimi. Być może, zostanie to wykorzystane właśnie w tym przypadku.

[youtube id=”_H6g-UpsSi8″]

Koncept multitaskingu w iOS 8 stworzony przez Sama Becketta

[margin /]

W chwili obecnej nie wiadomo, czy funkcjonalność będzie przeznaczona wyłącznie dla 9,7-celowego iPada, czy także dla iPada mini. Osobiście podejrzewam, że Apple może stworzyć tu ograniczenie, aby większy model uczynić bardziej „pro”. Nie spodziewałbym się również, że funkcję zobaczymy na iPadach starszych niż „Air”.

Oprócz tego, jak informują „źródła”, Apple skupia się również na poprawieniu prędkości oraz udoskonaleniu interfejsu użytkownika w iOS 8.

Więcej na temat nowego iOS 8 dowiemy się już 2 czerwca, podczas imprezy otwierającej WWDC.

[source name=”9to5mac” url=http://9to5mac.com/2014/05/13/apple-plans-to-match-microsoft-surface-with-split-screen-ipad-multitasking-in-ios-8/]

To Top