Informacje i nowości

Co piąty użytkownik iPhone’a chce kupić Apple Watch – prognozowana sprzedaż

Nawet co piąty posiadacz iPhone’a może kupić Apple Watch, którego premiera przewidywana jest na wiosnę przyszłego roku. Tak przynajmniej wynika z raportu Cantor Fitzgerald.

Apetyt na SmartWatch od Apple jest zaskakujący dla sceptyków. Raport przewiduje, że Apple w pierwszym roku na rynku sprzeda od 37 do 41 mln sztuk Apple Watch, co przełoży się na przychód w wysokości 12.9 – 14.3 mld $.

Szacunki Briana White’a z Cantor Fitzgerald są wyższe niż przewidywania innych analityków:

Wells Fargo z Securities Maynard UM twierdzi, że sprzedaż Apple Watch wyniesie 6 mln w roku fiskalnym 2015, czyli do dnia 27 września.

Analityk Shebly Seyrafi z FBN szacuje, że firma sprzeda 7.5 mln jednostek w roku fiskalnym 2015 i 16.9 mln Apple Watch w roku 2016.

Według Chrisa Caso reprezentującego Susquehanna Financial Group w roku obrotowym 2015 będzie to 8 mln i 12 mln szt w roku następnym.

Piper Jaffray z Gene Munster prognozuje sprzedaż na poziomie 10 mln szt zegarka Apple w finansowym roku 2015.

Analityk UBS, Steven Milunovich przewiduje, że pułap sprzedaży dojdzie do 24 mln sztuk w 2015, a w roku obrotowym 2016 Apple znajdzie nabywców na 40 mln egzemplarzy Apple Watch.

Przewidywania jak widać są różne. My zrobiliśmy swoją ankietę wśród czytelników AppleCenter, znajdziecie ją pod artykułem dotyczącym Apple Watch tutaj. Weźcie udział w ankiecie, odpowiedzcie na pytanie i sprawdźcie ile osób czeka na Apple Watch.

[source name = investors.com url= http://news.investors.com/technology-click/110714-725523-apple-watch-will-surprise-skeptics-analyst-says.htm]

To Top