Informacje i nowości

Apple potwierdza przejęcie Beats Music i Beats Electronics

Jimmy Iovine, Tim Cook, Dr. Dre, Eddy Cue

W oficjalnej informacji prasowej Apple poinformowało o przejęciu Beats Music i Beats Electronics. W ramach przejęcia, założyciele Beats – Jimmy Iovine i Dr. Dre dołączą do Apple. Łączna wartość, za jaką nabyto obie spółki, to zgodnie z wczorajszymi doniesieniami, 3 miliardy dolarów.

Oto, jak transakcję komentują Tim Cook, Jimmy Iovine i Eddy Cue.

Muzyka jest tak ważną częścią naszego życia i zajmuje szczególne miejsce w naszych sercach w Apple – powiedział CEO Apple, Tim Cook. To dlatego trzymamy się inwestowania w muzykę i łączymy się razem w niezwykły zespół, dzięki czemu możemy kontynuować tworzenie najbardziej innowacyjnych produktów i usług muzycznych na świecie.

Zawsze czułem w swoim sercu, że Beats należało się Apple – mówi Jimmy Iovine. Pomysł, kiedy zakładaliśmy firmę, został zainspirowany przez niezrównaną zdolność Apple do łączenia kultury i technologii. Głębokie zaangażowanie Apple w kierunku fanów muzyki, artystów, kompozytorów i przemysłu muzycznego jest czymś wyjątkowym.

Muzyka jest ważną częścią DNA Apple i zawsze będzie – twierdzi Eddy Cue, starszy wiceprezes Apple ds. oprogramowania internetowego i usług. Dodanie Beats uczyni nasz skład muzyczny [dot. oferowanych usług – przyp. red.] jeszcze lepszym, od bezpłatnego streamingu z iTunes Radio, do światowej klasy usługi subskrypcji [muzyki] w Beats i oczywiście z kupowaniem muzyki w iTunes Store, co klienci kochają robić od lat. 

Pozostaje teraz pytanie, jak zostanie zorganizowane działanie obu firm, a przede wszystkim, jak po sfinalizowaniu transakcji będzie wyglądała przyszłość Beats Music i Beats Electronics. Ale więcej na ten temat już niebawem, w kolejnym artykule.

[source name=”Apple” url=http://www.apple.com/pr/library/2014/05/28Apple-to-Acquire-Beats-Music-Beats-Electronics.html]

To Top