Informacje i nowości

Początki oraz historia Apple – cz. VII

Specjalnie dla Was napisałem siedmioczęściowy cykl artykułów opisujących historię firmy, która posiada rzesze fanów na całym świecie. Zapraszam do lektury!

Początki oraz historia Apple – cz. VII

Przenosząc się do roku 2011, a dokładniej do 6 października, świat obiegła straszna wiadomość. CEO Apple – Steven Paul Jobs, zmarł na raka trzustki. Natura okazała się okrutna, zabierając wizjonera na „tamten świat”. Ten wizjoner zostawił firmę wartą ponad 300 miliardów dolarów. Jobs dokonał niemożliwego, pamiętając, że kiedy wrócił do Apple zastał wszystko w ruinie. Teraz jest to świetnie prosperująca firma, zatrudniająca tysiące pracowników.

Jobs bardzo chciał wierzyć, że coś po nas pozostaje, chociaż z drugiej strony to może działa jak prosty przełącznik. Pstryk i cię nie ma. To dlatego Jobs nie chciał umieszczać wyłączników w swoich urządzeniach. Zwróćcie uwagę, że iPody same się usypiają – nie wyłączają. W MacBookach po prostu zamykamy klapkę, ale ich nie wyłączamy, iMaki posiadają ukryty przełącznik ulokowany za monitorem, właśnie po to aby utrudnić możliwość wyłączania tych urządzeń. Ta sama ideologia przyświeca także iPhone’owi czy iPadowi a także całej reszcie urządzeń z logo nadgryzionego jabłuszka.

Stery po śmierci Jobsa przejął jego zaufany i świetny pracownik – Timothy D. Cook, który w swojej karierze w gigancie z Cupertino zrobił wiele dobrego, m.in. zminimalizował koszty i uprościł procesy produkcyjne, oraz praktycznie do zera zminimalizował straty powstałe z tytułu zalegającego w magazynach sprzętu Apple.

Obecne plotki donoszą, jakoby Apple miało wejść na rynek samochodowy w 2020 roku. Póki co jest to odległa pieśń przyszłości. Obecnie Apple ma się coraz lepiej i… niech tak zostanie!

Steve Jobs – 1985 r.

Steve Jobs 1985

Steve Jobs – 2011 r.

Steve Jobs - 2011

Tim Cook – 2015 r.

Tim Cook

Zapraszam do przeczytania wszystkich części siedmioczęściowego cyklu artykułów:

  1. Początki oraz historia Apple – cz. I
  2. Początki oraz historia Apple – cz. II
  3. Początki oraz historia Apple – cz. III
  4. Początki oraz historia Apple – cz. IV
  5. Początki oraz historia Apple – cz. V
  6. Początki oraz historia Apple – cz. VI

To już wszystko. Mam nadzieję, że się podobało 🙂

Komentarze
To Top